A4 w remoncie. Szykują się spore korki! [OBJAZDY, MAPY, AUDIO]

2016-03-29 18:34

Prace na 19- kilometrowym odcinku od węzła Brzeg do węzła Brzezimierz ruszają w poniedziałek, 4 kwietnia. Sprawdź, którędy wytyczono objazdy.

Remont będzie prowadzony etapami na 4 kilometrowych odcinkach. Kierowcy będą musieli te fragmenty pokonywać na drodze zwężonej do jednego pasa. Wyznaczone zostaną także objazdy.

- Od węzła Wrocław południe do drogą S8 i DK8 do Łagiewniki. Z Łagiewnik drogą krajową numer 39 przez Strzelin do drogi wojewódzkiej 403 i 401, do węzła Brzeg. Ten odcinek 403 do 401 jest tak naprawdę rekomendowany tylko dla pojazdów do 10 ton - wyjaśnia Przemysław Padło z Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad. 

Objazd ten nie będzie dotyczył ciężarówek. Te raczej będą musiały tkwić w korkach. Dla osobówek zostaną wyznaczone również dwa inne objazdy drogami wojewódzkimi. 

Kolejne ponad 20 kilometrów do naprawy

W przyszłym roku będzie remontowany kolejny odcinek autostrady.

- Dokładnie od punktu, w którym zaczynamy, czyli to jest 3,6 kilometra przed węzłem Brzezimierz, remontowana będzie jezdnia w stronę Wrocławia. To kolejne ponad 20 kilometrów - dodaje Maciej Wołodko z GDDKiA.

Przerwy w remoncie

Utrudnienia potrwają do 15 października z przerwami na weekend majowy, Boże Ciało (26 maja) i wakacje. W tym czasie będzie można jeździć obydwoma jezdniami.

4 kwietnia rusza również remont A-czwórki na terenie województwa opolskiego. Tam drogowcy mają do naprawienia 28 kilometrowy odcinek.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Pijana wrocławianka leżała na chodniku. Jej pięcioletni syn stał obok zapłakany i wzywał pomocy​