Cmentarna hiena w Legnicy. 39-latek kradł metalowe elementy nagrobków

i

Autor: Policja Legnica

Cmentarna hiena w Legnicy. 39-latek kradł metalowe elementy nagrobków

2022-03-16 9:10

Jeden dzień potrzebowali policjanci, aby zatrzymać mężczyznę, który ukradł metalowe elementy nagrobków na cmentarzu komunalnym w Legnicy. Mężczyzna w przeszłości miał na swoim sumieniu podobne przestępstwa.

Mieszkańcy Legnicy zaalarmowali policję, że na miejscowym cmentarzu komunalnym pojawił się złodziej. Jego łupem padły metalowe elementy znajdujące się na nagrobkach, m.in. mosiężne krzyże.

- Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego zniszczeń spowodowanych kradzieżą podjęli działania zmierzające do ujęcia złodzieja. Praca operacyjna zakończona została zatrzymaniem 39-latka, który dobrze znany jest funkcjonariuszom z popełnianych wcześniej podobnych przestępstw - mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Podczas sprawdzenia mieszkania sprawcy znaleziono i zabezpieczono skradzione mienie, a materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dokonania kradzieży.

Rozbój pod galerią handlową we Wrocławiu. Wyrwali telefon i grozili pobiciem

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec legniczanina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.