DOLNY SLASK W DUBAJU

i

Autor: Beata Olejarka Delegacja z Dolnego Śląska promuje swój regio w Dubaju i nawiązuje nowe relacje biznesowe

Delegacja z Dolnego Śląska wraca z Dubaju z tarczą i ogromnymi szansami na rozwój [GALERIA , WIDEO]

2021-12-10 14:30

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, który stał na czele Misji Dyplomatycznej Going Global Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej w Dubaju podczas EXPO 2020 z dumą mówił o pierwszych sukcesach i wizji współpracy z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, która ma szansę zmienić region i pozwolić rozwijać się lokalnym przedsiębiorcom, oraz otworzyć się na najbogatsze światowe rynki .

Ogrom pracy, przygotowań i wysiłku włożonego w przygotowanie misji dyplomatycznej w Dubaju przynosi pierwsze efekty! Po tym jak Dolny Śląsk prezentował się na EXPO 2020, a polski pawilon stał się miejscem w którym rodzimi przedsiębiorcy zmieniali losy swoich firm, mamy już pierwsze sukcesy!  To właśnie nowe kontakty były celem delegacji, która wybrała się na Bliski Wschód. Marszałek Województwa Dolnośląskiego z radością podsumowuje cztery dni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dolny Śląsk pokazuje swoje bogactwa na EXPO 2020 w Dubaju

- Going Global, Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw. Chcemy pomóc im w internacjonalizacji  i umożliwić kontakty międzynarodowe. Taki jest też powód przyjazdu tutaj i z dumą mogę powiedzieć, że są pierwsze sukcesy. Takim jest podpisanie listu intencyjnego przez firmę z naszego regionu. Myślę, że z tych ponad 50 rozmów B2B (B2B to skrót od angielskiego pojęcia "business to business" -w dosłownym tłumaczeniu na język polski – biznes do biznesu. W rezultacie skrót B2B oznacza relację występującą pomiędzy co najmniej dwoma przedsiębiorstwami- przyp. autora) pojawią się następne. Bardzo często jest tak, że ten kontakt  osobisty jest najważniejszy i kluczowy, a później już w kuluarach bez fleszy firmy dogadują się- mówił Cezary Przybylski- Jestem tez przekonany, że to nie jedyny kontrakt, który będzie efektem przyjazdu Dolnego Śląska na EXPO 2020- przekonywał.

Ciężko nie zgodzić się z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, gdyż o swoich sukcesach mówiło wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na ten odważny krok i zdecydowali się zaprezentować na EXPO 2020 w Dubaju.