Gra miejska "Zatrzymaj Przeciek!" i EKOgotowanie! Festiwal Wody 2.0 w Hydropolis [AUDIO]

2020-06-30 19:33 Krzysiek Staszkiewicz
Gra miejska Zatrzymaj Przeciek! i EKOgotowanie! Festiwal Wody 2.0 w Hydropolis
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Gra miejska "Zatrzymaj Przeciek!" i EKOgotowanie! Festiwal Wody 2.0 w Hydropolis

Ziemia w ponad 70% składa się z wody! A najlepiej wie o tym wrocławskie Hydropolis! Jak co roku organizują festiwal wody. Choć ten rok jest nieco inny. Dlatego w najbliższą sobotę(4 lipca) odbędzie się Festiwal Wody 2.0. Tego dnia wszyscy zwiedzający, rano będą mogli wziąć udział w EKOgotowaniu, z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią 2. edycji programu MasterChef Junior. Za to popołudniu rozpocznie się gra miejska „Zatrzymaj Przeciek!”.

EKOgotowanie

Festiwal ma na celu zwrócić uwagę na marnowanie wody na świecie. Dlatego od godziny 10 do  godziny 12, po zakupie biletu do Hydropolis, zwiedzający będą mogli wziąć udział w wielopokoleniowe gotowaniu z młodą zdolną kucharką Julką Cymbaluk i jej rodziną. Przygotują zdrowe i ekologicznie jedzenie – szanując każdą kroplę wody.

Gra Miejska „Zatrzymaj Przeciek!”

Gra zacznie się o godzinie 15 na parkingu przy Centrum Obsługi Klienta Hydropolis, przy ulicy Na Grobli. Finał gry odbędzie się o godzinie 19.

Na uczestników czeka kilkanaście zagadek logicznych, matematycznych, a także zadania na refleks czy zmysł obserwacji. Nie zabraknie pytań o to jak oszczędzać wodę. - Średnio mieszkaniec zużywa 200 litrów wody kąpiąc się w wannie. Wybierając prysznic, możemy zaoszczędzić ok. 100- 120 litrów. Myślę, że takie rzeczy na pewno będą w hydrozagatkach, które przygotowujemy - mówi Violetta Samborska, menadżerka Hydropolis.

Dla najlepszych drużyn przygotowaliśmy specjalne zestawy ekogadżetów – znajdą się tam m.in. ładowarki indukcyjne, torby na laptopy, pamięci USB, słomki wielokrotnego użytku czy albumy National Geographic.

To nie koniec niespodzianek! Każda uczestniczka i uczestnik zabawy za ukończenie gry otrzyma ekologiczną butelkę na wodę wykonaną z tritanu. Oprócz tego na wszystkie dzieci, które wezmą udział w grze, dodatkowo czekać będą drobne pluszowe niespodzianki za udział w zabawie.

Żeby zagrać wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Następnie należy przesłać zgłoszenie e-mailem na adres: zapisy@exploring.pl. Teren gry obejmie okolice Hydropolis i MPWiK. Udział w grze jest bezpłatny – wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc! Szczegóły znajdziecie na stronie hydropolis.pl

Więcej o Festiwalu Wody 2.0 w rozmowie reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza z Violettą Samborską, menadżerką Hydropolis:
Barierkowy absurd w Trzebnicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.