Internet pozwala szybko dotrzeć do wielu odbiorców

i

Autor: Wojciech Góralski Internet pozwala szybko dotrzeć do wielu odbiorców

Jak zrobić biznes na Facebooku? Wrocławianie to wiedzą [AUDIO, WIDEO]

2015-12-13 17:17

Niektórzy na Facebooku tylko przeglądają zdjęcia i klikają "lajki", inni zarabiają grube pieniądze. Zobaczcie jak!

We Wrocławiu odbyła się konferencja dla młodych przedsiębiorców, na której można było się nauczyć jak wykorzystać media społecznościowe w biznesie. Na przykład chodzi o to, że sieć pozwala szybko wymieniać się komentarzami między firmą a internautami:

- Ponad 84% procent ludzi, którzy korzystają z Facebooka w Polsce, ma połączenia z biznesami, czyli obserwują różne firmy, odwiedzają strony i w końcu korzystają z różnych produktów - tłumaczy Robert Bednarski, szef Facebooka w Europie Środkowo – Wschodniej.

Trzeba się pokazać

Dzięki różnym internetowym narzędziom wiele wrocławskich firm już ma więcej w portfelach:

- Wcześniej nasza działalność opierała się głównie na szkoleniach i sprzedaży lokalnej, a w tej chwili jesteśmy przede wszystkim sklepem internetowym – opowiada Maciej Rokicki z Procosmetics.

- Zaczęliśmy pokazywać nasze produkty ludziom w sieci: pisać o nich, mówić. W ten sposób zbudowaliśmy już społeczność ponad 50 tysięcy osób, do których docierają informacje o sprzedawanych przez nas rzeczach - wyjaśnia Tymek ze sklepu Pan Pablo.

Rządzą na YouTube

Biznes w sieci wyczuli również wrocławscy youtuberzy. SadamTV, Radzka, czy Red Lipstick Monster. Uczyli się na własnych błędach i doświadczeniach innych. Teraz są popularni i zarabiają dzięki obecności w sieci.

Zobaczcie jak robi to Radzka:

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Student z Wrocławia ma szansę zostać MasterChefem! W dodatku najmłodszym w Europie!