Klika Tech otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju usług IT

i

Autor: pixabay.com

Klika Tech otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju usług IT. Kto może liczyć na pracę?

2021-02-03 12:17

Klika Tech Inc. otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju usług IT. To czwarte biuro firmy poza Ameryką Północną. W nowym oddziale zatrudnienie może znaleźć kilkudziesięciu wysokiej klasy programistów.

Klika Tech to międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data. Firma współtworzy sprzęt, oprogramowanie i produkty wbudowane. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2013 roku, a jego siedziba mieści się w Miami na Florydzie. Firma obecna jest na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Na swoje kolejne biuro wybrała stolicę Dolnego Śląska.

- Stawiamy na rozwój, dlatego nasze kolejne biuro tworzymy we Wrocławiu. To czwarta co do wielkości metropolia w Polsce. Nasz wrocławski oddział skupia się na zarządzaniu działalnością z zakresu B+R i Global Delivery - mówi współzarządzający firmą Klika Tech, prezes Gennadiy M. Borisov. - Wrocław to idealna lokalizacja dla naszej firmy. Jest wiodącym ośrodkiem innowacji, ma bardzo silne zaplecze akademickie i największą w kraju liczbę jednostek badawczo-rozwojowych.

Wrocławska inwestycja Klika Tech została zrealizowana przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

- Udzieliliśmy inwestorowi między innymi niezbędnych informacji o klimacie inwestycyjnym w naszym kraju, połączyliśmy firmę z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej - mówi Monika Grzelak z Centrum Inwestycji PAIH. - W kontekście tej inwestycji warto podkreślić, że Polska jest regionalnym liderem sektora BSS. Nasi wysokiej klasy specjaliści są magnesem dla zagranicznych firm z sektora IT, którzy chcą wejść na polski rynek.

Polski Kongres Biznesu oferuje darmową pomoc prawną dla przedsiębiorców