Tragiczny wypadek w Magnicach pod Wrocławiem

i

Autor: materiały policji Tragiczny wypadek w Magnicach pod Wrocławiem

Koszmarny karambol pod Wrocławiem. Dwie osoby zginęły na miejscu [ZDJĘCIA]

2021-07-01 17:48

Dwa busy, pięć samochodów osobowych i ciężarówka brały udział w karambolu, do którego doszło w czwartek po godz. 16 na drodze krajowej nr 8 między Wrocławiem a Łagiewnikami. W wypadku zginęły dwie osoby. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Koszmarny karambol w Magnicach pod Wrocławiem. W czwartek (1 lipca) po godz. 16 na drodze krajowej nr 8 między Wrocławiem a Łagiewnikami zderzyło się 8 samochodów – 2 busy, 5 samochodów osobowych i ciężarówka. W wypadku uczestniczyło łącznie 14 osób. Dwie osoby zginęły na miejscu.

- W zdarzeniu śmierć poniosły dwie osoby. Są to kierowca i pasażer jednego z busów, pracownicy budowlani - poinformował PAP Daniel Mucha, rzecznik prasowy dolnośląskiej straży pożarnej. - Dwie inne osoby - kierowca tira oraz kierowca drugiego busa – zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że to kierujący dostawczym mercedesem nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu - także dostawczego mercedesa - w wyniku czego najechał na jego tył - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Pojazd po uderzeniu przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym. Następnie, podejrzewany o doprowadzenie do zdarzenia wjechał w pojazdy osobowe, znajdujące się na jego pasie ruchu, jadące w tym samym kierunku, czyli od miejscowości Kobierzyce w kierunku Wrocławia.

Droga krajowa nr 8 w Magnicach przez kilka godzin była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców. Utrudnienia zakończyły się ok. godz. 3 w nocy.

Potworny wypadek w Elżbietowie. Nie żyje 5 osób