Mirosław Hermaszewski straci stopień generała. Chcą zdegradować jedynego Polaka, który był w kosmosie [WIDEO]

2018-02-23 14:08
Kim jest Mirosław Hermaszewski? Jego zięciem jest znany polityk
Autor: Lzur/CCA-SA 3.0/wikimedia.org Kim jest Mirosław Hermaszewski? Jego zięciem jest znany polityk

Członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, w tym słynny polski kosmonauta, mają zostać zdegradowani do stopni szeregowców. Takie przepisy szykują członkowie PiS-u. Co na to sam Hermaszewski?

PiS szykuje projekt ustawy, która umożliwi degradację osób związanych z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego w 1981 roku. Michał Dworczyk z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pytany przez dziennikarzy "Super Expressu" potwierdził, że stopień generała ma stracić również Mirosław Hermaszewski.

Dlaczego? Polski kosmonauta był członkiem Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON). Zasiadał w niej obok generała Wojciecha Jaruzelskiego i generała Czesława Kiszczaka.

- Z telewizji dowiedziałem się, że powstała WRON i ja jestem w jej składzie. Żadnych decyzji nie podejmowałem, zresztą rada nie podejmowała żadnych decyzji - tłumaczył już kilka lat temu Hermaszewski.

Tego mężczyzny szuka wrocławska policja. Okradał ludzi udając policjanta [PORTRETY PAMIĘCIOWE]

Na pytania dotyczące jego degradacji pierwszy Polak w kosmosie odpowiada teraz dziennikarzom "Super Expressu", że nie będzie komentował głupich pomysłów.

ZOBACZ materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Mirosław Hermaszewski urodził się w Lipnikach na Wołyniu, ale do podstawówki i liceum chodził już w Wołowie na Dolnym Śląsku.

Czytaj także: Grypa zbiera w Polsce śmiertelne żniwo. Jak jest na Dolnym Śląsku? [WIDEO, AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE