Moc atrakcji z okazji 25-lecia Powiatu Wrocławskiego. Tak wyglądały uroczystości

2023-05-26 14:10 Materiał sponsorowany

Z okazji 25-lecia Powiatu Wrocławskiego zorganizowano mnóstwo atrakcji! W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, odbyła się Konferencja naukowa pn.: „Historia, rozwój i perspektywy Powiatu Wrocławskiego”. Podczas uroczystej Gali przyznano statuetki osobom związanym z Powiatem Wrocławskim. Odbył się również piknik, na którym każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie!

W roku 2023 obchodzony jest jubileusz 25-lecia powołania samorządów w Polsce. Z tej okazji, 19 maja br. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, odbyła się Konferencja naukowa pn.: „Historia, rozwój i perspektywy Powiatu Wrocławskiego”. Wydarzenie było okazją do poruszenia niezwykle interesujących tematów oraz podsumowania dotychczasowej działalności powiatu.

– 25 lat Powiatu Wrocławskiego to nie tylko okazja do spotkania, ale także czas na refleksję o przyszłości samorządu, jego wyzwaniach i problemach – powiedział Starosta Roman Potocki.

Powiat, obok starosty, podczas konferencji reprezentowali Zarząd Powiatu Wrocławskiego: Andrzej Szawan - Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego, Wiesław Zając - urzędujący Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, Barbara Kosterska - Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, Dariusz Jedynak - Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, radni na czele z przewodniczącym Rady i wiceprzewodniczącymi.

Nie zabrakło również radnych zarówno obecnej, jak i poprzednich kadencji, wójtów i burmistrzów gmin, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Powiatu Wrocławskiego. Swoją obecnością konferencję uświetnili także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz służb inspekcji i straży.

Moc atrakcji z okazji 25-lecia Powiatu Wrocławskiego

i

Autor: materiały prasowe

Niezwykła konferencja naukowa

Panelistami oraz moderatorami zostali uznani naukowcy, eksperci i praktycy ze środowisk samorządowych, naukowych i gospodarczych, w tym prof. dr hab. Leon Kieres, dr hab. Patrycję Matusz, dr hab. Dobrosława Antonów, dr Wojciech Maleszka, dr Małgorzata Gałecka i Marek Woron.

Konferencję naukową rozpoczęła Dyrektor Beata Pierzchała, która odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, skierowany do starostów, przewodniczących i członków rad z okazji jubileuszu 25-lecia ustanowienia powiatów w Polsce.

Prelekcję on-line poprowadziła prof. dr hab. Irena Lipowicz, która przybliżyła uczestnikom konferencji historię i perspektywy dla powiatów w Polsce.

Moc atrakcji z okazji 25-lecia Powiatu Wrocławskiego

i

Autor: materiały prasowe

Gala w ramach Jubileuszu. Przyznano statuetki

Wieczorem miejsce miała uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały w ramach podziękowania statuetki - dla osób związanych na przestrzeni lat z Powiatem Wrocławskim. Wszyscy goście mieli okazję powspominać dawne czasy.

Swoją obecnością uświetnili Galę Wojewoda Dolnośląski - Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski oraz wiele ważnych osobistości ze świata samorządu, kultury, polityki i sportu. Zwieńczeniem wydarzenia była premiera filmu stworzonego specjalnie na rocznicę 25 – lecia działania Powiatu Wrocławskiego.

Moc atrakcji z okazji 25-lecia Powiatu Wrocławskiego

i

Autor: materiały prasowe

Mnóstwo atrakcji dla każdego

W ramach kolejnego dnia obchodów jubileuszu odbył się piknik i Dzień Otwarty łączące obchody dnia rodzicielstwa zastępczego dla pracowników z rodzinami, mieszkańców powiatu oraz Wrocławia. Spotkanie uroczyście otworzył Starosta – Roman Potocki oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Arleta Szmigielska.

Ten dzień obfitował w ogrom atrakcji! Największymi z nich były występy muzyczne. Na scenie zobaczyć można było m.in. o Romana Bosskiego, kapelę ludową Gieni Dudki oraz przedstawicieli Powiatowego Klubu Seniora, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, Dzieci z Rodzinnej Pieczy Zastępczej, PZS nr 1 w Krzyżowicach i PZS nr 3 w Sobótce, a także MOW w Sobótce.

Na pikniku służby mundurowe: wojsko, policjanci i strażacy prezentowały swoje pojazdy i sprzęty. Dodatkowo na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki, różnorodne animacje dla dzieci, chodzące maskotki – Olaf i Minionek, zwierzęta (króliki, świnki morskie, papugi, kozy i emu), miasteczko rowerowe – pumptruck, bezpłatny serwis rowerowy, czy frutobike. Do akcji przyłączyło się MPWiK, który oferowało gościom darmową wodę pod hasłem #PijKranówkę. W holu wydziału Komunikacji można było podziwiać wystawę artystów z Powiatu Wrocławskiego zrealizowaną przy udziale Galerii Sopra Barbary Demuth. Tego dnia swoje usługi oferował także Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

Można też było skorzystać z konsultacji z zakresu wsparcia prawnego, praw konsumentów, gospodarki nieruchomościami i systemu wroSIP.

Na oficjalnym stoisku powiatu można było zakręcić „kołem fortuny” i wygrać upominki i książki. Dzieci mogły liczyć na pyszności serwowane w strefie gastronomicznej – darmowe frytki, hot-dogi, lody, watę cukrową i popcorn. Dla dorosłych przygotowany był bigos oraz grochówka wojskowa przygotowana przez wojskową kuchnię polową.

Moc atrakcji z okazji 25-lecia Powiatu Wrocławskiego

i

Autor: materiały prasowe

Artykuł Sponsorowany