Liliana Poros

i

Autor: materiały prasowe Liliana Poros

Potrzeba 150 tysięcy aby otworzyć pierwsze na Dolnym Śląsku centrum rehabilitacji osób poparzonych! [AUDIO]

2019-02-08 11:14

Fundacja Jagoda pomaga osobom, które uległy poparzeniom, ale teraz chce pójść o krok dalej i otworzyć pierwszy na Dolnym Śląsku ośrodek rehabilitacyjny dla osób poparzonych.  Lokal udostępniło miasto, ale brakuje jeszcze 150 tysięcy na remont i sprzęt. 

W Polsce funkcjonuje pięć takich ośrodków, ale na Dolnym Śląsku nie ma ani jednego. Fundacja Jagoda, która wspiera dzieci z poparzeniami chce poszerzyć swój zakres pomocy i otworzyć centrum rehabilitacji we Wrocławiu. 

Poparzenie może się przytrafić każdemu, jedną z podopiecznych kelner oblał zupą, a na inną dziewczynkę wylał się wrzątek. 

- Nasze centrum będzie oferowało poradnię psychologiczną, laseroterapię, możliwość korzystania z komory hiperbarycznej, która przyspiesza mechanizm gojenia się ran. Niestety, ale te blizny po oparzeniach szpecą człowieka, to powoduje wykluczenie społeczeństwa my chcemy temu zapobiec – mówi Magdalena Całek z fundacji Jagoda.

>>> OBEJRZYJ atrakcje, które pojawią się we wrocławskim aquaparku [ZDJĘCIA]

Aby otworzyć ośrodek potrzeba 150 tysięcy

- To jest koszt na, który składa się przede wszystkim remont lokalu, który otrzymaliśmy od miasta. Musimy przystosować go też dla osób niepełnosprawnych i co najważniejsze wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

Fundacja ma czas na zebranie środków do końca marca. Takie centrum we Wrocławiu jest istotne o tyle, że kolejki na NFZ są zatwardzające, a z kolei prywatna rehabilitacja wiąże się z ogromnymi kosztami. Pomoc w takim centrum będzie zupełnie darmowa. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji Jagoda. 

>>> Duże zmiany w kursowaniu autobusów we Wrocławiu. W dodatku przejazdy niektórymi liniami będą tańsze [AUDIO]

Jak można wesprzeć fundację?

Można ich wesprzeć, przekazując darowiznę na konto Fundacji (nr rachunku: 78 2490 0005 0000 4530 3670 0568) lub lub poprzez adres na zrzutka.pl.

Warto przekazać 1% rocznego podatku Fundacji Jagody – organizacji pożytku publicznego, przypominamy: KRS: 0000342831, nr rachunku 78 2490 0005 0000 4530 3670 0568, AliorBank.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Justyny Bortnik: 

Czytaj także: ZUS skontrolował zwolnienia Dolnoślązaków. Musieli oddać grubo ponad 1,5 miliona złotych chorobowego [AUDIO]

ZOBACZ WIDEO: