Jarmark Świętojański 2023, czyli moc atrakcji we Wrocławiu!

2023-05-23 9:09 Materiał sponsorowany

Wrocław to miasto o wielu obliczach, tu współczesność łączy się z przeszłością, co potwierdzają dwa wyjątkowe eventy rozpoczynające się właśnie w piątek (19 maja) – Jarmark Świętojański na Rynku i Noc Muzeów! Jeśli nie mieliśmy do tej pory planu na ciekawe spędzenie weekendu, to jest to doskonała forma spędzenia wolnego czasu!

W tym roku Jarmark Świętojański potrwa od 19 maja do 27 czerwca, a odbywać się będzie na wrocławskim Rynku, przy Pręgierzu, ul. Świdnickiej i Oławskiej. Codziennie od godz. 10 na wrocławian czeka istna uczta dla podniebienia i dla oka! Z kolei 20 maja rusza Noc Muzeów, w ramach której od późnego popołudnia nawet do północy będzie można za darmo odwiedzić ponad 100 instytucji kulturalnych i wziąć udział w aż 150 wydarzeniach!

Jarmark Świętojański

Tradycje Nocy Świętojańskiej obchodzonej na przełomie 23 i 24 czerwca to obrzędy związane z ogniem i wodą wśród Słowian, wróżby i czary. Właściwe przywitanie lata miało zapewnić urodzaj, obfite plony i dobrą pogodę. Przed nami Jarmark Świętojański, podczas którego będzie można skosztować najsmaczniejszych wyrobów i podziwiać niezwykłe rękodzieło!

W tym roku wrocławski Jarmark Świętojański znów nas zachwyci. Na Rynku będzie można dostać m.in.:

  • produkty spożywcze (chałwy, ciasta, bakalie, miody, mięsa i wędliny, sery regionalne i podhalańskie, oliwy, nie zabraknie też smaków francuskich, hiszpańskich czy tureckich);
  • biżuterię i zegarki (ze srebra, z kamieniami szlachetnymi, diamentami, damskie i męskie);
  • prezenty i gadżety pamiątkowe (zakładki do książek, przypinki, torby);
  • odzież i akcesoria (apaszki, galanteria skórzana, kapcie, ubrania damskie i męskie, nakrycia głowy);
  • rękodzieło i wyroby artystyczne (wyroby z drewna i bursztynu, dekoracyjne i użytkowe, świece, zabawki, dekoracje);
  • antyki i kolekcje (ceramika, szkło, porcelana, wyroby z lnu i skóry);
  • akcesoria i zabawki dla dzieci;
  • kosmetyki ekologiczne;
  • instrumenty muzyczne;
  • wyroby z bursztynu.

Dostępne będą stoiska gastronomiczne, w których będzie można posmakować regionalnych (bigos, golonka, dania z grilla, zupy) i zagranicznych dań (hiszpańskie churros), słodkości (gofry, czekolada do picia, kołacze, pączki na ciepło, lody) i napojów (herbaty, lemoniady, wino i piwo, koktajle). Warto sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się kategoria szukanych przez nas produktów, korzystając z interaktywnej mapy dostępnej na stronie www.jarmarkswietojanski.com.

Artykuł sponsorowany