Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Autor: CyfraSport Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Śląsk - Pogoń: Festiwal strzelecki we Wrocławiu! Cztery gole

2020-07-12 14:43

Na niedzielę zaplanowano ostatnie spotkania 35. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym meczu Śląsk Wrocław podejmował ostatnią w grupie mistrzowskiej Pogoń Szczecin. "Portowcy" chcieli zaliczyć pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej w tym sezonie. Tak się jednak nie stało. Śląsk prowadził przez niemal całą drugą połowę, ale w samej końcówce do remisu 2:2 doprowadził Kacper Smoliński.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)
30' Puerto, 45+3' Płacheta - 22' Frączczak, 85' Smoliński

Śląsk: Putnocky – Stiglec, Tamas, Puerto, Musonda (74' Dankowski) – Łabojko, Zivulić, Płacheta (90' Gąska), Pich – Marković (81' Bergier), Exposito

Pogoń: Stipica – Zech, Triantafyllopoulos, Malec, Matynia – Drygas, Dąbrowski, Listkowski (68' Żurawski), Kowalczyk – Hostikka (61' Smoliński), Frączczak (78' Turski)

Coraz więcej wskazuje, że ostatnie kolejki nie będą miały żadnego znaczenia dla układu w tabeli. Znamy już wszystkich spadkowiczów z PKO Ekstraklasy. Niewiele pytań zostało także w grupie mistrzowskiej. W sobotę Legia Warszawa zapewniła sobie tytuł mistrzów Polski. Pod znakiem zapytania jest już tylko kwestia pozostałych trzech uczestników europejskich pucharów.

W grze o eliminacje Ligi Europy mógłby być Śląsk Wrocław. By tak się stało, ekipa z dolnośląskiego powinna się zbliżyć do przeciwników, wygrywając z najsłabszą w grupie mistrzowskiej Pogonią Szczecin. Podopieczni Vitezslava Lavicki nie wygrali trzeciego meczu z rzędu, tym razem remisując 2:2. Spotkanie znakomicie zaczęło się dla gości.

Zespół Kosty Runjaicia już w 23. minucie strzelił gola z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli zawodnicy Śląska Wrocław. Do siatki najpierw trafił Puerto, a potem, tuż przed przerwą, Przemysław Płacheta. Pogoń naciskała całą drugą połowę i dała radę doprowadzić do remisu tuż przed końcem spotkania. Do siatki trafił Kacper Smoliński.

Śląsk po remisie 2:2 awansował na czwarte miejsce i traci trzy punkty do Lecha Poznań i Piasta Gliwice. Jedni i drudzy mają jednak do rozegrania mecz w ramach 35 kolejki PKO Ekstraklasy.

Źródło: Śląsk - Pogoń: Festiwal strzelecki we Wrocławiu! Cztery gole