Szczepienia na Dobry Początek Wakacji we Wrocławiu

i

Autor: UMW Szczepienia na Dobry Początek Wakacji we Wrocławiu

Szczepienia na Dobry Początek Wakacji. 1,5 tys. osób zaszczepiło się na Stadionie Wrocław

2021-06-28 10:15

1500 osób zaszczepiło się w sobotę na Stadionie Wrocław w ramach akcji „Szczepienia na Dobry Początek Wakacji”. Wśród osób, które otrzymały szczepionkę znalazło się 300 nastolatków. We Wrocławiu pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już blisko 80 proc. dorosłych mieszkańców, a ok. 43 proc. jest już w pełni zaszczepionych.

W sobotę (26 czerwca) na Stadionie Wrocław miasto zorganizowało akcję „Szczepienia na Dobry Początek Wakacji”. Z myślą o nastolatkach przygotowano specjalne punkty szczepień, gdzie można było otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Podczas wizyty na stadionie można było też skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzami różnych specjalności, a na zaszczepionych czekały nagrody nagrody i niespodzianki.

- Punkt szczepień został otwarty o godz. 10, jednak już od godz. 8 ustawiała się kolejka chętnych - mówi Andrzej Trzynadlowski, koordynator szczepień na Stadionie Wrocław. - Brak rejestracji powodował, że trudno było oszacować jak wielu mieszkańców pojawi się na stadionie. Liczba półtora tysiąca pokazuje, że ta akcja była naprawdę potrzebna.

W sobotę na Stadionie Wrocław pierwszą dawkę przyjęło 300 nastolatków. Łącznie we Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Z tej grupy do tej pory zaszczepionych zostało tylko 2-3 proc. osób.

- Dzieci i młodzież szczepimy przede wszystkim w celu uzyskania odporności zbiorowej i zahamowania transmisji wirusów, ale same dzieci też nierzadko doświadczają okropności tej choroby – tłumaczy prof. Leszek Szenbron, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych UM we Wrocławiu. - Dzięki zaszczepieniu się wszyscy odzyskamy poczucie utraconej wolności osobistej oraz zmniejszamy ryzyko zakażenia naszych bliskich, dla których zakażenie SarCov2 może być kwestią życia i utraty zdrowia.

We Wrocławiu podano już blisko 850 tys. szczepionek. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło prawie 80 proc. dorosłych, zameldowanych mieszkańców, a ok. 43 proc. jest już w pełni zaszczepionych.

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]