Traktowali dzieci jak niewolników. Koszmar rodzeństwa ze Świdnicy

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Dramat trwał kilka lat

Traktowali dzieci jak niewolników. Koszmar rodzeństwa ze Świdnicy

2023-01-24 19:52

Agnieszka Z. oraz Sebastian Z. traktowali swoje dzieci jak niewolników, zmuszając ich do pracy ponad siły. Przez kilka lat znęcali się nad nimi fizyczne i psychiczne, a to nie wszystkie przewiny wiecznie pijanych rodziców. Teraz będą mieli sporo czasu na zastanowienie się nad sobą.

Świdnica. Znęcali się nad trójką dzieci 

Na pięć lat więzienia skazał świdnicki sąd rodziców oskarżonych o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad trójką swoich dzieci. Zresztą lista przestępstw, których dopuścili się Agnieszka Z. oraz Sebastian Z., jest znaczni dłuższa. - Sąd w zakresie wyroku uwzględnił nasze wnioski. Wyrok jest surowy, ale sprawiedliwy – powiedział Marek Rusin, Prokurator Rejonowy w Świdnicy.

Koszmar trójki dzieci trwał od 2017 roku, a wyszedł na jaw 20 grudnia 2021 r. Wtedy policja otrzymała zgłoszenie od starszego braci rodzeństwa, który już opuścił rodzinny dom, że jego kompletnie pijani rodzice opiekują się dziećmi. Na miejscu mundurowi zastali 39-letnią kobietę, która miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jej również pijany mąż uciekł z mieszkania przed przyjazdem policji. W lokalu była też czwórka dzieci w wieku od roku do 15 lat.

Szybko wyszło na jaw, rodzice od kilku lat nadużywali alkoholu. - Gdy wpadali w ciągi alkoholowe, znęcali się nad dziećmi znieważając je, zmuszając starsze do opieki na młodszymi, zmuszając do prac domowych. W przypadku odmowy dzieci były bite – dodał Marek Rusin.

Dzieci wolały opuścić dom przed świętami

Najstarsze dzieci przebywające w mieszkaniu były tak zdesperowane, że to one powiadomiły starszego brata o swoim dramacie. Wolały opuścić patologiczny dom tuż przed świętami, niż nadal być celem pijanych rodziców.

Ostatecznie prokurator postawił Agnieszce Z. oraz Sebastianowi Z. zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad trójką dzieci w wieku 15, 11 i 8 lat. Zarzucono też im narażenie dwójki najmłodszych dzieci w tym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. - Dzieci te były pozostawiane bez opieki dorosłych po tym, jak rodzice pili alkohol – dodał prok. Rusin.

Na tym nie koniec. Wyrodni rodzice usłyszeli również zarzut przywłaszczenie mienia, bowiem sprzedali w lombardzie laptopa, którego jedno z dzieci otrzymało ze szkoły do nauki.

Kobieta i jej mąż nie przyznali się do zarzutów. Przed sądem rodzinnym toczy się jeszcze postępowanie o pozbawienie rodziców praw rodzicielskich.

Dzieci trafiły pod opiekę pełnoletniego brata, który powiadomił policję o sytuacji swojego rodzeństwa.

Pretensje, wyzwiska i przejechana stopa. Wybuch agresji na drodze we Wrocławiu
Listen on Spreaker.