Ksiądz pedofil

i

Autor: Shutterstock Ksiądz pedofil

Szok w Lubinie

Treści pedofilskie u księdza - dyrektora szkoły podstawowej! Salezjanie potwierdzają jego zatrzymanie

2022-08-21 20:00

U Grzegorza O., dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, znaleziono treści pedofilskie. Takie sensacyjne wieści jako pierwszy podał portal zmiedzi.pl. Przełożeni księdza potwierdzili jego zatrzymanie, choć nie odnieśli się do szczegółów bulwersującej sprawy.

Zatrzymanie dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie 

Gdy słyszymy o okolicznościach tej sprawy, włos jeży się na głowie. Na razie służby nie wypowiadają się o szczegółach. Pierwszy o niej napisał lokalny portal zmiedzi.pl. - Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleziono materiały o treściach pedofilskich. Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie. Placówka mieści się w dawnym budynku Gimnazjum nr 5 przy ulicy Szkolnej – napisał portal zmiedzi.pl.

ZOBACZ TEŻ: Szaleniec za kierownicą dostawczaka jechał na czołówkę. W drugim aucie była trójka dzieci!

Według informacji portalu, ksiądz miał został zatrzymany przez lubińskich policjantów i doprowadzony do komendy, a następnie do prokuratury. 

W poniedziałek, 22 sierpnia, szokujące doniesienia potwierdził prokurator okręgowy w Legnicy Sebastian Kluczyński. Księdzu Grzegorzowi O. został postawiony zarzut posiadania treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lubinie aresztował mężczyznę na dwa miesiące.

Tymczasem w niedzielę, 21 sierpnia, do sprawy odnieśli przełożeni księdza, którzy potwierdzili jego zatrzymanie. Inspektoria Salezjanów we Wrocławiu wydała specjalne oświadczenie w tej szokującej sprawie.

Oświadczenie w sprawie zatrzymania ks. Grzegorza O.

INSPEKTORIA SALEZJANÓW WROCŁAW 21.08.2022

Inspektoria Św. Jana Bosko - Wrocław

W związku z zatrzymaniem w Lubinie przez organa ścigania księdza Grzegorza O., współbrata przynależącego do naszej inspektorii, wyrażamy ubolewanie i głębokie zatroskanie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami ks. Grzegorz został bezzwłocznie odwołany z funkcji dyrektora naszej lubińskiej szkoły podstawowej, a placówce zapewniono dalsze, bezpieczne funkcjonowanie pod nowym kierownictwem. Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, gdyż nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń wobec osoby tego kapłana. W pełni współpracujemy z policją i prokuraturą w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy.

Jednocześnie informujemy, że do udzielania jakichkolwiek informacji oraz wypowiadania się w tej sprawie upoważniona jest jedynie kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Grzegorza.

ks. Jerzy Babiak, rzecznik prasowy

Ksiądz zmienił cennik

10 lat temu wybuchła afera ze zlizywaniem pianki z kolan  

Przypomnijmy, że przed 10 laty Polską wstrząsnęło nagranie z otrzęsin, jakie zorganizowano w salezjańskim gimnazjum w Lubinie. Na filmie było widać jak podczas wyjazdu integracyjnego dziewczynki zlizują z kolan księdza białą substancję (dodajmy jednak, że nie dotyczyło to Grzegorza O.) Okazało się, że to pianka do golenia (mówiono też o bitej śmietanie). Sprawą zajęło się kuratorium oświaty i prokuratura, ale ostatecznie skończyło się na zaleceniach kuratorium, by zaprzestać organizowania zabaw naruszających godność uczniów.

Po intensywnych opadach deszczu rzeki gwałtownie wezbrały. Ogłoszony alarm przeciwpowodziowy. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.  

Sonda
Czy pedofilia w Kościele powinna być bardziej karana?