Maraton w Miękini rozpoczyna cykl Bike Maraton 2016

i

Autor: Wojtek Góralski Maraton w Miękini rozpoczyna cykl Bike Maraton 2016

Tysiące rowerzystów na Bike Maratonie w Miękini [WIDEO, AUDIO]

2016-04-16 16:40

Rowerzyści z całej Polski zjechali się na ten weekend do Miękini koło Wrocławia. Dzięki imprezie Bike Maraton 2016 śmiało można powiedzieć, że Miękinia stała się chwilowo stolicą kolarstwa górskiego.

Maraton w Miękini otwiera cykl 12 zawodów, które w tym sezonie będą się odbywały pod szyldem Bike Maraton. O tym, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem świadczy fakt, że na starcie pojawiło się blisko 2000 rowerzystów z całego kraju. Zawody kierowane są do amatorów, ale nie zabrakło także prawdziwych zawodowców. To wszystko dzięki temu, że miękiński maraton został również zakwalifikowany jako oficjalna inauguracja Pucharu Polski MTB. 

Atrakcje dla całych rodzin

Organizatorzy zadbali także o to aby na wydarzenie mogły przybyć całe rodziny. Oprócz wyścigu na dystansach mini(24km), mega (51km) i giga(74 km) przygotowano trasy dla najmłodszych.
- Ponad setka dzieci w tych wyścigach się pojawiła. To jest świetna zabawa. Szukamy następców Mai Włoszczowskiej w tych maluchach, ale to o to chodzi żeby się bawić poprzez sport - mówił nam organizator imprezy Maciej Grabek. 

Radio Eska na trasie

Wśród tysięcy uczestników nie mogło również zabraknąć reprezentantów Radia Eska. Ekipa Twomark Sport Eska Team pod wodzą Marcina Piecucha zapowiedziała, że będzie walczyć o jak najlepsze pozycje w swoich kategoriach.
- Na pewno to jest świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, rower to jest taki sport ogólnodostępny dla wszystkich, a do tego ten smaczek rywalizacji kiedy tu się pojawia 2000 osób - komentował całe wydarzenie kapitan Twomark Sport Eska Teamu Marcin Piecuch.

Twomark Sport Eska Team chce w tym sezonie wywalczyć pudło

i

Autor: Wojtek Góralski Twomark Sport Eska Team chce w tym sezonie wywalczyć pudło

Rower i bieganie

Dzisiejszy maraton to nie wszystkie atrakcje przewidziane na ten weekend. Sobota została zarezerwowana dla rowerzystów, ale w niedzielę w Miękini królowali będą biegacze. Przed nimi Super Bieg na dystansach 21 i 10 kilometrów. 

Zobacz film z Bike Maratonu:

Posłuchaj co o zawodach mieli do powiedzenia organizatorzy i zawodnicy:

Czytaj także:Śmiertelnie potrącił kobietę, trafi do aresztu na trzy miesiące