Na Dolnym Śląsku nie było jeszcze żadnych incydentów związanych z uchodźcami

i

Autor: Joachim Seidler/CCA 2.0/wikimedia.org Na Dolnym Śląsku nie było jeszcze żadnych incydentów związanych z uchodźcami

Uchodźcy przekraczają polskie granice! Są hałaśliwi i zaczepiają przechodniów

2016-02-03 14:59

Tak twierdzą mieszkańcy województwa lubuskiego, do którego docierają obcokrajowcy z obozu w pobliżu Frankfurtu. Pracownicy spółki ochroniarskiej ze Zgorzelca też przekonują, że zatrzymali Syryjczyka nielegalnie przebywającego w naszym kraju. Czy Dolny Śląsk również ma problem z uchodźcami?

Na Dolnym Śląsku nie było jeszcze żadnych incydentów związanych z uchodźcami

i

Autor: Joachim Seidler/CCA 2.0/wikimedia.org Na Dolnym Śląsku nie było jeszcze żadnych incydentów związanych z uchodźcami

Uchodźcy pojawiają się  w przygranicznych gminach w województwie lubuskim. Przychodzą wieczorami w kilkuoosbowych grupach. Zdarzały się tam już pojedyncze incydenty, kiedy obcokrajowcy byli głośni i zaczepiali przechodniów. Wojewoda lubuski zarządził w związku z tym wprowadzenie dodatkowych patroli przy granicy.

Czy uchodźcy pojawiają się też na Dolnym Śląsku?

Jak zapewniają w urzędzie wojewódzkim we Wrocławiu w regionie nie było żadnych incydentów związanych z uchodźcami. Informacje te potwierdza tez straż graniczna.

Tymczasem Centrum Szkolenia Specjalnego "Fenix" udostępniło we wtorek na Facebooku zdjęcie zatrzymanego przez nich w Zgorzelcu Syryjczyka.

W dniu dzisiejszym około godziny 11:20 przy ulicy Traugutta na widok naszego patrolu młody mężczyzna pochodzenia...Posted by Centrum Szkolenia Specjalnego Fenix on 2 luty 2016

- Ten człowiek znalazł się w pobliżu obiektu chronionego. Na widok patrolu zaczął uciekać. Złapaliśmy go i wylegitymowaliśmy, bo mamy do tego podstawy prawne. Mężczyzna natychmiast został przekazany straży granicznej - zapewnia pracownik operacyjny (odmówił podania imienia i nazwiska) Centrum Szkolenia Specjalnego "Fenix".

Legalny obywatel

Tymczasem straż graniczna ma inną wersję tej sytuacji:

- Funkcjonariusze dostali informację od pracowników Centrum Szkolenia Specjalnego "Fenix", że w sklepie obuwniczym jest osoba, którą ich zdaniem należy wylegitymować. Przyjechali i sprawdzili więc temu człowiekowi dokumenty. Były legalne. Mężczyzna ma prawo do przebywania na terenie Niemiec i do przekraczania granicy tego kraju - tłumaczy Irena Skuliniec, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Antyimigranckie wpisy ochroniarzy

W poście firmy ochroniarsko-szkoleniowej Centrum Szkolenia Specjalnego "Fenix" można też przeczytać: "to jest POLSKA a nie Niemcy i jak komuś się nie podoba i chce bronić " biednych imigrantów gwałcących w grupach kobiety "wyjazd z kraju  bo my bezczynnie patrzeć na to nie będziemy pajace".

- Jesteśmy kompletnie przeciwni uchodźcom, bo nie chcemy takiej sytuacji jak w Kolonii. Jesteśmy wojskowymi, widzieliśmy, co uchodźcy robią tam z kobietami i dziećmi - otwarcie przyznaje pracownik operacyjny spółki.

Wpis na Facebooku spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wiele osób gratuluje pracownikom Centrum Szkolenia Specjalnego "Fenix" ich postawy.

Czytaj także: Tłusty czwartek we Wrocławiu. Zobacz jak powstają pączki i sprawdź pączkowe hity! [WIDEO,AUDIO]