Wstrząs w ZG Lubin

i

Autor: pixabay.com Wstrząs w ZG Lubin. Trwa akcja ratownicza

Wstrząs w kopalni ZG Lubin. Aż 9 górników w strefie zagrożenia! Trwa ewakuacja

2021-12-10 0:06

Wstrząs w ZG Lubin. W czwartek 9 grudnia wieczorem doszło do wstrząsu w rejonie Lubina i Polkowic. Wszystko wskazuje na to, że zdarzenie miało swoje źródło w kopalni ZG Lubin. Wedle najnowszych informacji w rejonie zagrożenia znajdowało się 9 górników. Mieszkańcy okolicznych miejscowości mówią, że wstrząs był potężny! Miał on siłę 3,9 w skali Richtera. Niektórzy twierdzą, że budynki się kołysały! Co się stało? Oto nasze ustalenia.

Wstrząs w ZG Lubin. Górnicy w rejonie zagrożenia

godz. 0:00 Wstrząs w kopalni ZG Lubin. Trwa ewakuacja

- Trwa ewakuacja górników z rejonu zagrożenia - mówi nam Sylwia Jurgiel, rzecznika KGHM Polska Miedź. - Na razie nie mamy informacji o tym, by ktokolwiek był poszkodowany - dodaje. Jak mówi, po zdarzeniu odbędzie się kontrola, czy na dole w kopalni nie doszło do jakichkolwiek zniszczeń.

godz. 23:30 Wstrząs w kopalni ZG Lubin. Górnicy w rejonie zagrożenia

Wstrząs w ZG Lubin miał miejsce w czwartek wieczorem (9 grudnia) przed godziną 23.00. Mieszkańcy Lubina i okolic krótko po zdarzeniu piszą w mediach społecznościowych o silnym wstrząsie, w wyniku którego trzęsły się całe budynki. Wszystko wskazuje na to, że źródło wstrząsu znajduje się nie w kopalni Rudna, jak początkowo podawano, ale w Zakładzie Górniczym Lubin. Miał on siłę 3,9 w skali Richtera. Jak podaje serwis zmiedzi.pl w rejonie nowego szybu materiałowo – zjazdowego L VI w Rynarcicach. Wedle doniesień Radia Wrocław, w chwili wstrząsu w zagrożonym regionie znajdowało się 9 górników. Wkrótce mają wyjechać na powierzchnię.

Zbieramy najnowsze informacje. Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco.

Przeczytaj także: Wstrząs w kopalni Rudna w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Trzech górników poszkodowanych [AUDIO]

Wypadek w kopani Bielszowice