Próbował uciec na rowerze przed radiowozem. Miał przy sobie narkotyki

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Próbował uciec przed radiowozem na rowerze. Miał przy sobie narkotyki

2021-05-20 11:57

19-letni rowerzysta został zatrzymany w Legnicy tuż po tym, jak na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Jak się okazało, miał przy sobie ponad 300 porcji handlowych marihuany, amfetaminy i metamfetaminy. Z kolei policjanci w Jeleniej Górze zlikwidowali domową uprawę marihuany.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejne osoby zamieszane w handel narkotykami. Do pierwszego zatrzymani doszło w Legnicy. Na jednej z ulic miasta funkcjonariusze zauważyli rowerzystę, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Gdy policjanci dogonili mężczyznę, okazało się, że 19-letni legniczanin jest bardzo zdenerwowany. Bezskutecznie usiłował też przekonać funkcjonariuszy, że nie ma przy sobie żadnych środków odurzających.

- Podczas przeszukania 19-latka policjanci ujawnili przy nim susz roślinny oraz skrystalizowaną i sproszkowaną substancję koloru białego. Okazało się, że zabezpieczone substancje to marihuana, amfetamina i metamfetamina - informuje asp. Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze znaleźli przy 19-latku łącznie ponad 300 porcji handlowych narkotyków. Mężczyzna odpowie za posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w Jeleniej Górze. W toku śledztwa policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec Jeleniej Góry może posiadać w domu narkotyki. Przeszukanie mieszkania 40-latka potwierdziło ich podejrzenia. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń mężczyzna w specjalnie przygotowanym namiocie uprawiał ziele konopi.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 roślin w różnych stadium rozwoju oraz dodatkowo znaleźli marihuanę - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać blisko 2000 porcji handlowych narkotyków.

40-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za uprawę krzaków konopi oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Legniccy policjanci zatrzymali rowerzystę z narkotykami