Jeleń sterowany przez internet i bezzałogowy statek powietrzny. Takie rzeczy powstały na PWr! [WIDEO, AUDIO, GALERIA]

2016-06-20 18:50

Studenci stworzyli swoje projekty we współpracy z firmami. Teraz wybrano najlepsze z tych wszystkich prac.

Studenci Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej nad projektami pracowali przez ostatnie pół roku. To ich największe prace zaliczeniowe w czasie studiów. Tematy wymyślają pracownicy wrocławskich i ogólnopolskich firm, którzy pomagali także adeptom elektroniki w tworzeniu tych dzieł. Dzięki temu powstały między innymi mobilna stacja meteorologiczna czy elektroniczny detektor promieniowania.

Maszyna, która ułatwia produkcję

- Projekt ma za zadanie połączenie wirtualnego modelu 3d z rzeczywistym sprzętem: sterownikiem, robotem. Podajemy mu nazwę zleceniodawcy, zlecenia, typ konfiguracji butelek, a także ilość palet, które ma zapakować. Po tym wszystkim sterownik pobiera te zamówienia i wysyła do robota - opowiada Michał Cydzik, członek projektu Smart Factory.

Jeleń sterowany przez internet

- Tutaj mamy jelenia, który może się przesuwać z prawa na lewo w określonej, ustalonej przez operatora pozycji. Możemy z poziomu strony internetowej regulować jego moc - tłumaczy Patryk Czaja z projektu Exibition 3.0.

Wrocławscy studenci już niejednokrotnie udowodnili, że są pomysłowi. W ubiegłym roku przygotowali na przykład mobilnego asystenta Eco Drivingu oraz protezę dłoni. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Partynice: wyścigowa moda i zawody w jednym [GALERIA ZDJĘĆ]​