Komisariat Prochowice budownictwo modułowe 3 D

i

Autor: Dolnośląska policja

Posterunek z 3D. W Prochowicach budują pierwszy taki w Polsce

2021-09-23 8:52

Rozpoczęła się budowa nowego posterunku w Prochowicach. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to pierwsza w Polsce inwestycja w formie budownictwa modułowego 3D.

Umowę na budowę nowego posterunku policji w Prochowicach podpisano pod koniec czerwca, teraz rozpoczęła się budowa obiektu. Obiektu wyjątkowego, bowiem będzie to pierwszy w Polsce posterunek w technologii budownictwa modułowego 3D. Jeśli się sprawdzi, to podobne placówki będą stawiane w innych rejonach Polski. Co dokładnie powstanie w Prochowicach? - Będzie to nowoczesne miejsce spełniające wszelkie wymogi stawiane przed obiektami policji. Poza budynkiem administracyjnym będzie również budynek garażowo-magazynowego wykonany również w technologii modułowej oraz zagospodarowanie terenu. Aranżacja zabudowy umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla pojazdów służbowych i interesantów – wyjaśnia asp. szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Budowa rozpoczęła się w nocy z 20 na 21 września 2021r. Konstrukcja modułowa stanęła już na swoim miejscu. Pozostało jeszcze wykończenie wnętrza nowego posterunku oraz zagospodarowanie terenu. Wartość całego przedsięwzięcia to 3,4 mln zł. Na co dzień będzie pracowało tutaj 13 osób.

Takiego komisariatu jeszcze nie było. Zobacz jak budują jednostkę w Prochowicach

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?