Pijany kierowca jechał trasą S8 pod prąd

i

Autor: materiały policji

Pijany kierowca jechał trasą S8 pod prąd. Pasażerka zaatakowała policjantów

2021-10-26 13:53

O krok od tragedii na trasie S8. Ponad 2 prom. alkoholu miał w organizmie 49-letni kierowca, który jechał drogą S8 pod prąd. Mężczyzna został ujęty przez przypadkowego świadka, a na miejsce wezwano policję. Z zatrzymaniem przez policjantów pijanego kierowcy nie mogła pogodzić się podróżująca z nim kobieta, która podczas interwencji naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Wrocławscy policjanci otrzymali w nocy zgłoszenie, że przypadkowy świadek zatrzymał pijanego kierowcę, który jechał drogą S8 pod prąd. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze drogówki. Okazało się, że zatrzymany kierowca faktycznie nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę - badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał w organizmie ponad 2 prom. alkoholu.

- Przestępstwa dopuściła się także podróżująca z 49-latkiem kobieta - informuje sierż. szt. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - 44-latka rozżalona całą sytuacją postanowiła utrudnić wykonywanie czynności policjantom, posuwając się do naruszenia ich nietykalności.

Para została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. 49-latkowi za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grożą nawet 2 lata więzienia.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie