Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie

2022-01-20 14:45
Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie
Autor: POLICJA Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie

Noc, mróz, małe dziecko i pijany opiekun – ta historia mogła skończyć się tragedią. Na szczęście w porę zareagowali policjanci, którzy zaopiekowali się 2-letnią dziewczynką. Zdjęcie, na którym maluszek tuli się do funkcjonariuszki, chwyta za serce.

To, co wydarzyło się w nocy ze środy na czwartek (19/20 stycznia) w Świdnicy mogło skończyć się tragedią. 20 minut po północy na ulicy Kliczkowskiej policjanci zauważyli mężczyznę idącego mocno chwiejnym krokiem i prowadzącego wózek dziecięcy. - Wyraźnie nie panował nad sytuacją, bo zataczając się, zjechał wózkiem na ulicę i szarpał za rączkę. Policjanci natychmiast podjęli interwencje i okazał się, że w środku znajduje się mała dziewczynka. Mężczyzna był kompletnie pijany i mało komunikatywny, a dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych – relacjonuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zobacz także: Łomża. Dziecko na mrozie w aucie, ojciec w kościele. Takiego tłumaczenia policjanci się nie spodziewali

Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały, że 29-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 

Silny wiatr i oblodzenie na Dolnym Śląsku. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. Historia, która mogła skończyć się koszmarem
Autor: Policja Świdnica Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. Historia, która mogła skończyć się koszmarem
Kolejne zgony we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Nie żyją dwaj bezdomni.

- Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna… 2-latką zajęli się policjanci i natychmiast pojechali z nią do pobliskiego szpitala, aby sprawdzić, czy nic jej się nie stało – dodaje Magdalena Ząbek.

Policjanci opublikowali zdjęcie, które chwyta za serce. Mała dziewczynka przykryta policyjną kurtką tuli się do funkcjonariuszki. Na szczęście wtedy była już bezpieczna.

Mężczyznę, który w takim właśnie stanie ,,opiekował się’’ swoją córeczką, zatrzymano i obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sytuacji. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie 29-latek naraził dziecko na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE