Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie

i

Autor: POLICJA Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie

Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie

2022-01-20 14:45

Noc, mróz, małe dziecko i pijany opiekun – ta historia mogła skończyć się tragedią. Na szczęście w porę zareagowali policjanci, którzy zaopiekowali się 2-letnią dziewczynką. Zdjęcie, na którym maluszek tuli się do funkcjonariuszki, chwyta za serce.

To, co wydarzyło się w nocy ze środy na czwartek (19/20 stycznia) w Świdnicy mogło skończyć się tragedią. 20 minut po północy na ulicy Kliczkowskiej policjanci zauważyli mężczyznę idącego mocno chwiejnym krokiem i prowadzącego wózek dziecięcy. - Wyraźnie nie panował nad sytuacją, bo zataczając się, zjechał wózkiem na ulicę i szarpał za rączkę. Policjanci natychmiast podjęli interwencje i okazał się, że w środku znajduje się mała dziewczynka. Mężczyzna był kompletnie pijany i mało komunikatywny, a dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych – relacjonuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zobacz także: Łomża. Dziecko na mrozie w aucie, ojciec w kościele. Takiego tłumaczenia policjanci się nie spodziewali

Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały, że 29-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 

Silny wiatr i oblodzenie na Dolnym Śląsku. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. Historia, która mogła skończyć się koszmarem

i

Autor: Policja Świdnica Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. Historia, która mogła skończyć się koszmarem
Kolejne zgony we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Nie żyją dwaj bezdomni.

- Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna… 2-latką zajęli się policjanci i natychmiast pojechali z nią do pobliskiego szpitala, aby sprawdzić, czy nic jej się nie stało – dodaje Magdalena Ząbek.

Policjanci opublikowali zdjęcie, które chwyta za serce. Mała dziewczynka przykryta policyjną kurtką tuli się do funkcjonariuszki. Na szczęście wtedy była już bezpieczna.

Mężczyznę, który w takim właśnie stanie ,,opiekował się’’ swoją córeczką, zatrzymano i obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sytuacji. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie 29-latek naraził dziecko na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?