straż graniczna

i

Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

Pracowali bez pozwolenia na budowie. Nielegalni pracownicy z Ukrainy zostaną deportowani

2021-01-20 8:27

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech nielegalnych pracowników z Ukrainy, którzy bez pozwolenia pracowali na budowie w jednej z miejscowości w powiecie zgorzeleckim. Właścicielowi firmy, u którego pracowali obcokrajowcy, grozi kara w wysokości 30 tys. zł.

Nielegalni pracownicy z Ukrainy zostali zatrzymaniu podczas kontroli dokumentów siedmiu osób wykonujących prace budowlane w jednej z miejscowości w powiecie zgorzeleckim. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 33-57 lat, którzy zostali nielegalnie zatrudnieni przez firmę budowlaną.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej skontaktowali się z właścicielem firmy, który potwierdził, że kontrolowani cudzoziemcy nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do pracy na terytorium Polski, nie mają także pisemnych umów o pracę - mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy wszczęto procedurę zmierzającą do wydania decyzji, na podstawie których będą musieli oni wyjechać z Polski. Pracodawcy za nielegalne zatrudnianie pracowników grozi kara w wysokości 30 tys. zł.

Nielegalne imprezy we Wrocławiu