Przez 6 lat ukrywał się za granicą

i

Autor: materiały policji

Przez 6 lat ukrywał się za granicą. Wrócił do Polski na chwilę, a zostanie na lata

2021-02-23 14:34

Przez 6 lat ukrywał się za granicą mieszkaniec Oleśnicy poszukiwany listem gończym. Cierpliwość policjantów, którzy czekali na powrót mężczyzny, w końcu została nagrodzona. Gdy tylko mężczyzna wrócił na chwilę do kraju, natychmiast został zatrzymany. Teraz najbliższe miesiące, a może i lata spędzi w zakładzie karnym.

32-letni obecnie mieszkaniec Oleśnicy od 2015 roku poszukiwany był za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowia. Mężczyzna został wówczas skazany na 1,5 roku więzienia. Do zakładu karnego jednak nie trafił, gdyż przez cały ten czas skutecznie ukrywał się przed policją. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna wyjechał z kraju i ukrywał się poza jego granicami. Przez cały ten czas poszukiwany był dwoma listami gończymi i europejskim nakazem aresztowania.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami mieli jednak pewność, że prędzej czy później 32-latek wróci do Polski. Ich cierpliwość została w końcu nagrodzona. Gdy tylko poszukiwany mężczyzna pojawił się w Oleśnicy, policjanci ustalili jego adres i odwiedzili go w towarzystwie funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu.

Kompletnie zaskoczony 32-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia doprowadzony do aresztu śledczego we Wrocławiu.

Policyjny pościg na autostradzie A4