IMGW prognozuje nagłe OCHŁODZENIE! PRZYMROZKI na ogromnym obszarze [POGODA]

i

Autor: pixabay.com/gosiak1980

Przymrozki na Dolnym Śląsku. IMGW OSTRZEGA! Kiedy będzie cieplej?

2021-04-06 9:41

W najbliższych dniach na Dolnym Śląsku można spodziewać się przymrozków. Temperatura przy gruncie może spadać nawet do -5°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia obowiązujące prawie w całym województwie dolnośląskim.

Zima na Dolnym Śląsku nie odpuszcza. Z północy napłynęło nad Polskę zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku. W najbliższych dniach prawie w całym województwie dolnośląskim możemy spodziewać się przymrozków. Temperatura minimalna powietrza może spaść do -3°C, a przy gruncie nawet do -5°C. W ciągu dnia będzie niewiele cieplej – synoptycy przewidują maksymalną temperaturę od 4°C do 6°C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia przed możliwymi przymrozkami. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 8 w czwartek (8 kwietnia) we Wrocławiu, Legnicy oraz powiatach: bolesławieckim, dzierżoniowskim, głogowskim, górowskim, jaworskim, legnickim, lubańskim, lubińskim, lwóweckim, milickim, oleśnickim, oławskim, polkowickim, strzelińskim, średzkim, świdnickim, trzebnickim, wołowskim, wrocławskim, ząbkowickim, zgorzeleckim i złotoryjskim.

Ocieplenia można spodziewać się dopiero pod koniec tygodnia. Polska znajdzie się wówczas w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz, osłabnie także wiatr. W nocy będzie kilka stopni powyżej 0°C, a w dzień temperatura osiągnie wartości od 10°C do 18°C.

Dzielnicowy uratował jeża z pułapki