Smog we Wrocławiu

i

Autor: MetamorfaStudio/goodfreephotos.com

SMOG we Wrocławiu. Sprawdź stan jakości powietrza w stolicy Dolnego Śląska [POMIARY LIVE]

2021-12-24 8:42

Sprawdź aktualny stan jakości powietrza we Wrocławiu. Upewnij się, czy jest smog i jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza w stolicy Dolnego Śląska. Wszystkie dane ze stacji kontrolnych we Wrocławiu są na bieżąco aktualizowane.

Jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza we Wrocławiu? Czy w mieście jest smog? Czy można spokojnie wyjść na spacer, czy ze względu na nie najlepszą jakość powietrza lepiej zostać w domu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie poniżej. Dane z czujników powietrza we Wrocławiu aktualizowane są na bieżąco i pokazują aktualny stan jakości powietrza w stolicy Dolnego Śląska.

KOMANDORSKA 118 (WROCŁAW)

AGRESTOWA (WROCŁAW)

WIDOK (WROCŁAW)

WAGONOWA (WROCŁAW)

DĄBROWSKIEGO (WROCŁAW)

FIOŁKOWA (WROCŁAW)

SPISKA (WROCŁAW)

MAKSYMILIANA JACKOWSKIEGO (WROCŁAW)

MIŃSKA (WROCŁAW)

DZIELNICOWA (WROCŁAW)

SUWALSKA (WROCŁAW)

JANA PARANDOWSKIEGO (WROCŁAW)

WYBRZEŻE JÓZEFA CONRADA KORZENIOWSKIEGO (WROCŁAW)

BARTNICZA (WROCŁAW)

ALEJA WIŚNIOWA (WROCŁAW)

PM10 - mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 mikrometra. Może zawierać takie substancje toksyczne jak benzopireny, dioksyny i furany. Pyły te mogą powodować kaszel, astmę, katar sienny, a nawet ostre zapalenie oskrzeli. W najgorszym wypadku mogą doprowadzić do nowotworów krtani i płuc.

PM2,5 - pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra. Jest bardzo szkodliwy dla zdrowia - ze względu na niewielkie rozmiary może dostać się bezpośrednio przez płuca do krwi. Może wywołać m.in. nasilenie astmy, osłabienie czynności płuc, zaburzenia rytmu serca, zapalenie naczyń krwionośnych, a nawet nowotwory płuc, gardła i krtani. Długotrwałe narażenie na działanie pyłu może spowodować skrócenie średniej długości życia.

PM1 - Najmniejszy pył o średnicy poniżej 0,1 mikrometra. Może przenikać przez płuca bezpośrednio do krwiobiegu i narządów, dlatego jest uznawany za najbardziej szkodliwy z pyłów. Może powodować problemy z układem krążenia, układem oddechowym i nerwowym. Może być też niebezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci. 

Zjadacz kurzu pochłania wrocławski smog.