Rozbity samochód na torach, trzy osoby ranne. Co się stało pod Oleśnicą?

i

Autor: Olesnica998.pl

Rozbity samochód na torach, trzy osoby ranne. Co się stało pod Oleśnicą?

2022-03-05 5:52

Groźny wypadek pod Oleśnicą, w którym ranne zostały trzy osoby. Jechały one samochodem osobowym, który służby znalazły rozbity na torach kolejowych między miejscowościami Boguszyce i Dąbrowa. Co się stało?

Do zdarzenia doszło w piątek, 4 marca, około godz. 20. Służby dostały informację o wypadku na przejeździe kolejowym między miejscowościami Boguszyce i Dąbrowa, w którym miały się zderzyć samochód osobowy i pociąg.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że na torach, niedaleko przejazdu kolejowego, znajduje się rozbity volkswagen golf. Pojazdem jechały trzy osoby, które zostały poszkodowane. Z samochodu wyciągnęli je świadkowie zdarzenia, a następnie zajęli się nimi strażacy.

- Strażacy przez cały czas do momentu dotarcia zespołów ratownictwa medycznego udzielali pomocy poszkodowanym. Po dotarciu pierwszej karetki załoga ambulansu przejęła najciężej rannego pacjenta i wdrożyła medyczne czynności ratunkowe. Następnie na miejsce docierały kolejne zespoły ratowników, którym przekazywano poszkodowanych. Ranni mężczyźni zostali przetransportowani z poważnymi obrażeniami ciała w stanie średnio-ciężkim do wrocławskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych – relacjonuje portal ratowniczy Olesnica998.pl

Potężny pożar pod Wrocławiem. Wybuchające baterie spadały na dachy

Według świadków, pociąg, który miał uczestniczyć w zdarzeniu, zatrzymał się dopiero kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku. Czy rzeczywiście tak było i w jakich okolicznościach doszło do zdarzenia wyjaśni policyjne śledztwo.

Jak informuje portal Olesnica998.pl, jedna z wersji zakłada, że do zderzenia doszło w momencie, gdy przez przejazd kolejowy przejeżdżały dwa pociągi w jednym czasie. - Po opuszczeniu przez jeden z nich przejazdu kolejowego, mogło dojść do zderzenia ze składem poruszającym się po drugim torze – czytamy.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?