Szczepienia nauczycieli na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Szczepienia nauczycieli na Dolnym Śląsku. Rozpoczął się drugi etap rejestracji

2021-02-15 20:43

Na Dolnym Śląsku do szczepień w pierwszym etapie zgłosiło się 18 tys. pracowników oświaty. Szczepienia nauczycieli odbywają się w 54 punktach, w tym w 38 szpitalach węzłowych na Dolnym Śląsku. Nauczycielom podawane są szczepionki firmy AstraZeneca.

Na Dolnym Śląsku w ramach pierwszego etapu rejestracji nauczycieli w szpitalach i placówkach medycznych podległych samorządowi województwa zaszczepionych zostanie 4,3 tys. nauczycieli. Podawanie nauczycielom szczepionki firmy AstraZeneca odbywa się w 54 punktach, w tym w 38 szpitalach węzłowych.

- W pierwszym etapie zgłosiło się ponad 18 tys. pracowników oświaty na Dolnym Śląsku - informuje wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski.

Drugi etap rejestracji nauczycieli do szczepień rozpoczął się w poniedziałek. W poniedziałek rozpoczął się również proces rejestracji na szczepienia dla nauczycieli akademickich. Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek spodziewa się dużego zainteresowania szczepieniami.

- W zeszłym tygodniu zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli – przypomina wiceminister.

Do otrzymania szczepionki firmy AstraZeneca uprawnieni są w tej chwili właściwie wszyscy nauczyciele poniżej 65. roku życia. Machałek podkreśla, że resort będzie zabiegał o to, aby nauczyciele, którzy ukończyli 65 lat zostali zaszczepieni inną szczepionką niż AstraZeneca.

- Zabiegamy również o to, by szczepieni byli pracownicy administracji i obsługi szkół - dodaje Machałek.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa