To pierwsze tego typu miejsce we Wrocławiu

i

Autor: Rafał Sterczyński To pierwsze tego typu miejsce we Wrocławiu

Ty na zakupy, pies... na parking. Pierwsza strefa dla psów powstała przy galerii w Bielanach Wrocławskich [WIDEO, AUDIO]

2016-07-13 19:43

Darmowy parking dla czworonogów przy Galerii Bielany nosi nazwę Alei Czterech Łap. Bez stresu można zostawić tam pupila wybierając się na rundkę po sklepach.

- Można zostawić psa na naszym  parkingu w komfortowych warunkach. Przebywają tu w specjalnych boksach, pod daszkiem, z miseczką wody, przypięte do bezpiecznych smyczek - zachęca Jacek Kaczmarski z Alei Bielany.

Psy we własnym towarzystwie

Wszystko po to, by zapobiec zamykaniu zwierząt w nasłonecznionych autach. Pierwsi klienci galerii już przetestowali nowe rozwiązanie.

- Brakuje tego typu miejsc. Feli najbardziej podoba się tutaj towarzystwo innych psów - przyznaje Małgorzata Jaworska, właścicielka suczki.

Czas na parkingu jest limitowany

W takich warunkach pieskie życie nabiera innego szczekania. Pobyt czworonoga na parkingu dla psów jest bezpłatny. Strefa dla czterech psiaków nie ma jednak spełniać roli przechowalni. Dlatego pieski będą mogły przebywać w niej tylko dwie godziny, na czas zakupów. Jeśli takie rozwiązanie się przyjmie, strefa będzie powiększana o kolejne boksy. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Rafała Sterczyńskiego:

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Rafała Sterczyńskiego:

Czytaj także: Policja szuka 29-latka podejrzanego o zabójstwo. Wydano za nim list gończy [ZDJĘCIA]​