Urzędowe sprawy między zakupami. Centrum Obsługi Mieszkańca w centrum handlowym

i

Autor: UM Wrocław Urzędowe sprawy między zakupami. Centrum Obsługi Mieszkańca w centrum handlowym

Urzędowe sprawy między zakupami. Centrum Obsługi Mieszkańca w centrum handlowym otwarte

2022-06-13 10:36

31 stanowisk czeka na wrocławian w nowo otwartym Centrum Obsługi Mieszkańca w centrum handlowym Magnolia Park. Teraz urzędowe sprawy będzie można załatwić również między zakupami.

Centrum Obsługi Mieszkańca znajduje się na I piętrze centrum handlowego Magnolia Park, tuż obok schodów ruchomych. Na powierzchni 883 m kw. urządzono 31 stanowisk, które – według szacunków urzędników – obsłużą w ciągu roku ok. 120 tys. mieszkańców.

ZOBACZ TEŻ: Święto Wrocławia 2022. Koncerty Lady Pank i Myslovitz, dziesiątki imprez

- Tak dużego centrum obsługi w obiekcie handlowym nie ma w żadnym innym polskim mieście. Od teraz mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe przy okazji zakupów, także w soboty – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas oficjalnego otwarcia COM.

Co mogą załatwić mieszkańcy w Centrum?

Wrocławianie będą w COM skorzystać z:

  • 29 stanowisk do obsługi spraw obywatelskich i komunikacyjnych: rejestracja pojazdów, wydawanie praw jazdy, dowodów osobistych i załatwianie spraw meldunkowych;
  • 2 stanowisk dedykowanych do przyjmowania wniosków i wydawaniu paszportów – trwa jednak jeszcze ustalanie zakresu ich pracy z uwagi na to, że postępowania paszportowe prowadzone są przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

COM będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 oraz w soboty od 9.00 do 16.00.

- Tak szeroka oferta COM-u to pionierski projekt w galeriach handlowych w Polsce – dodała Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Jurek Owsiak we Wrocławiu. WOŚP ma swoje rondo w mieście.
Sonda
Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolii Park. Skorzystasz?