Biskup greckokatolicki z Wrocławia zakażony koronawirusem

i

Autor: Google Street View

Wrocław: Biskup greckokatolicki zakażony koronawirusem

2020-10-28 11:48

Biskup Włodzimierz Juszczak, ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej, jest zakażony koronawirusem. Greckokatolicki duchowny pozytywny wynik testu otrzymał we wtorek. Od 19 października duchowny przebywa w samoizolacji.

Biskup Włodzimierz Juszczak, ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej, we wtorek (27 października) otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Od 19 października, z powodu złego samopoczucia oraz podwyższonej temperatury, duchowny przebywa w izolacji domowej.

Kościół greckokatolicki w Polsce to Kościół obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, jeden z katolickich Kościołów wschodnich, uznających władzę i autorytet papieża. Zrzesza głównie wiernych pochodzenia ukraińskiego. Wierni Kościoła greckokatolickiego są rozproszeni po całej Polsce i należą do jednej metropolii, w skład której wchodzi archieparchia (archidiecezja) przemysko-warszawska, którą kieruje abp Eugeniusz Popowicz i eparchia (diecezja) wrocławsko-gdańska pod przewodnictwem bpa Włodzimierza Juszczaka.

Metropolia ma 170 parafii i ośrodków duszpasterskich, w których pracuje około 100 kapłanów. Polscy biskupi greckokatoliccy wchodzą w skład Konferencji Episkopatu Polski.

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa