WIELKA EWAKUACJA we Wrocławiu! Bomba na Popowicach. Saperzy w akcji [ZDJĘCIA]

2021-03-04 11:28

W czwartek (4 marca) na wrocławskim osiedlu Popowice rozpoczęła się ogromna ewakuacja mieszkańców. Po tym jak w środę na budowie odnaleziono bombę – niewypał z czasów II wojny światowej - swoje mieszkania musiało opuścić tysiąc osób. Po zakończeniu ewakuacji saperzy przystąpią do neutralizacji niebezpiecznego ładunku.

W środę (3 marca) na terenie budowy na osiedlu Popowice zlokalizowano ważący ponad 200 kg niewypał z czasów II wojny światowej. Saperzy podjęli decyzję, że neutralizacja niebezpiecznego ładunku odbędzie się w czwartek przed południem. W tym celu konieczna okazała się ewakuacja okolicznych mieszkańców.

- Na tym terenie statystycznie mieszka około 3 tys. osób, ale sporu ludzi jest teraz w pracy - poinformował asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Ewakuowane osoby mogą przebywać w wytypowanym budynku szkoły lub w trzech autobusach MPK. Jeden z nich jest dla osób na kwarantannie.

Ewakuacja mieszkańców rozpoczęła się w czwartek rano. Swoje mieszkania musiało opuścić ok. tysiąca osób, mieszkających na ulicach Białowieskiej, Popowickiej, Bobrzej, Rysiej, Wejherowskiej i Milenijnej. Wstrzymano też ruch na ulicy Popowickiej oraz na obwodnicy śródmiejskiej w pobliżu mostu Milenijnego. 

W związku z akcją saperów autobusy linii 119, 129, 140, 143 oraz 319 skierowano objazdem przez ul. Legnicką, Zachodnią, Poznańską, Długą, Pomorską, Reymonta i most Osobowicki, a autobusy linii 101, 103, 104, 122, 127, 128 oraz C skierowano objazdem przez ul. Legnicką, Zachodnią, Poznańską i Długą.

Tuż przed południem saperzy załadowali bombę na ciężarówkę i wywieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowana. Ok. godz. 12 przywrócono ruch na okolicznych ulicach, a autobusy MPK wróciły na swoje trasy. Do swoich mieszkań wrócili też ewakuowani mieszkańcy.

Podwyżka opłat za parkowanie w centrum Wrocławia