Wrocław: Potęzna impreza na Wyspie Słodowej! Zostanie zamknięta?

i

Autor: arch.prywatne Wrocław: Potęzna impreza na Wyspie Słodowej! Zostanie zamknięta?

Wrocław: Ogromna IMPREZA na Wyspie Słodowej w środku pandemii! Posypały się MANDATY! Wyspa zostanie ZAMKNIĘTA?!

2021-02-26 12:42

Wrocław. Wyspa Słodowa przyciągnęła prawdziwe tłumy! Interweniowała policja: posypały się mandaty i pouczenia. Kilka spraw zostało skierowanych do rozpatrzenia przez sąd. Wrocławska policja zdradza, że zawnioskowała do Urzędu Miejskiego. Wyspa Słodowa zostanie zamknięta?!

Wrocław. Impreza na Wyspie Słodowej w środku pandemii

W czwartek (25.02) wrocławska policja interweniowała m.in. w rejonie Wyspy Słodowej. Wiosenna pogoda przyciągnęła wieczorem prawdziwe tłumy. Zaroiło się od młodych ludzi; głównie studentów. Otworzyły się butelki, rozpaliły się grille. Większość nie stosowała się do zasad epidemicznych, obowiązek zakrywania ust i nosa tego wieczoru na Wyspie Słodowej zdawał się nie istnieć.

Oficer prasowy KMP we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak zdradza, że w ciągu doby mundurowi interweniowali 377 razy!

- Wobec 54 osób naruszających przepisy kodeksu wykroczeń zastosowano środki przewidziane prawem, w tym m.in. postępowanie mandatowe, pouczenia, a także wykonano czynności niezbędne do skierowania wniosku o ukaranie do sądu - komentuje.

Jak tłumaczy, wszystkie te sytuacje dotyczyły "naruszenia przepisów nakazujących zasłanianie ust i nosa, zaśmiecania i używania słów wulgarnych w miejscu publicznym".

Wyspa Słodowa zostanie zamknięta?

Przypomnijmy, że w zeszłorocznym szczycie epidemii od marca do maja Wyspa Słodowa była zamknięta. Później prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zadecydował o ponownym otwarciu, jednocześnie apelując do odwiedzających: - Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Włączmy rozsądek! 

W piątek (26.02) biuro prasowe wrocławskiej policji zdradza, że policjanci skierowali wniosek do władz miasta, zawierający prośbę o podjęcie natychmiastowej decyzji w sprawie sposobu dalszego funkcjonowania terenu Wyspy Słodowej.

Sonda
Czy Wyspa Słodowa z powrotem powinna zostać zamknięta?
Wystawa BYpass we wrocławskim Muzeum Narodowym