Wrocław: Złodziej wysadzili bankomat w banku na Karłowicach

i

Autor: Tomasz Golla

Wrocław: Potężna eksplozja w banku na Karłowicach. Złodzieje wysadzili bankomat

2021-06-09 8:19

Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w banku przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Do eksplozji doszło w nocy z wtorku na środę. Potężny wybuch uszkodził nie tylko bankomat, ale też wnętrze banku. Trwa poszukiwanie sprawców.

W nocy z wtorku na środę (8/9 czerwca) potężna eksplozja wstrząsnęła oddziałem banku Credit Agricole przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Ok. godz. 2 w nocy nieznani sprawcy wysadzili bankomat, który znajdował się wewnątrz lokalu. Siła wybuchu była tak duża, że zniszczony został nie tylko bankomat, ale też wnętrze banku i szklane witryny. Ekspert z zakresu budownictwa oceni, czy doszło do poważniejszych naruszeń konstrukcji budynku.

- Informację otrzymaliśmy od mieszkańców, którzy usłyszeli wybuch w rejonie jednej z placówek bankowych - poinformował PAP asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, zabezpieczyli też miejsce zdarzenia do czasu rozpoczęcia czynności procesowych przez grupę dochodzeniowo śledczą.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcom nie udało się ukraść pieniędzy z bankomatu. Po - jak wszystko na to wskazuje - nieudanej próbie włamania złodzieje uciekli.

Policjanci zabezpieczyli pozostawione na miejscu włamania ślady oraz nagrania z monitoringu, które mają pomóc w ustaleniu sprawców.

Złodzieje wysadzili bankomat w banku na Karłowicach