Wrocław: Śmierdzi gazem? To testy szczelności instalacji

i

Autor: CheapStockImage_com/PD/pixabay.com Wrocław: Śmierdzi gazem? To testy szczelności instalacji

Wrocław: Śmierdzi gazem? To testy szczelności instalacji. Jak zareagować?

2018-11-13 8:57

13 i 14 listopada (wtorek i środa) Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego między innymi w części Wrocławia. Co zrobić kiedy poczujemy gaz?

Polska Spółka Gazownictwa sprawdza 13 i 14 listopada szczelność instalacji na terenie gmin: Góra, Oleśnica, Długołęka, Wrocław (dzielnica Pawłowice), Syców, Wąsosz miasto, Siechnice, Żórawina.

Na czym to polega? Zwiększa się ilość środka nawaniającego w sieci gazowej. Zapach gazu staje się przez to intensywniejszy.

Co zrobić kiedy poczujesz gaz?

Pracownicy PSG tłumaczą, że przewonienie gazu stosuje się co jakiś czas w trosce o nasze bezpieczeństwo, po to, żeby wykryć ewentualne nieszczelności sieci.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992.

>>> WOŚP przekaże nowy sprzęt dla małych Dolnoślązaków

- Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczonych palników). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów - tłumaczy Małgorzata Szafran z wrocławskiego urzędu miasta.

Za stan techniczny instalacji wewnętrznych według prawa odpowiada właściciel lub administrator budynku. Nieszczelności wewnętrznych instalacji oraz urządzeń gazowych należy zlecić zarządcy budynku lub firmie posiadającej uprawnienia do wykonywania robót gazowych.

Czytaj także: Policja oskarża władze Wrocławia i wyznacza nagrodę za wskazanie rzucającego butelkami

ZOBACZ TO WIDEO: