Kontrola drogowa

i

Autor: Materiały prasowe policji Zdjęcie ilustracyjne

Źle zaparkował auto i teraz grozi mu więzienie! SZOKUJĄCY finał policyjnej interwencji

2022-01-09 16:23

Takiego finały policyjnej interwencji nikt się nie spodziewał. Sami mundurowi przecierali oczy ze zdumienia, gdy okazało się, że właściciel źle zaparkowanego pojazdu ma... fałszywe prawo jazdy! Teraz mężczyźnie grozi aż 5 lat pozbawienia wolności.

Dzierżoniów: Źle zaparkował samochód i pokazał fałszywe prawo jazdy! Surowe konsekwencje

We wtorek, 5 stycznia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę patrolową na terenie Dzierżoniowa. - Przed 12:00, dyżurny skierował patrol na ulicę Szkolną, gdzie zaparkowany opel miał stwarzać utrudnienia w ruchu drogowym. Przybyli na miejsce policjanci ustalili właściciela pojazdu. Obcokrajowiec pochodzący z wyspiarskiego państwa w południowo-wschodniej Azji okazał polskie prawo jazdy. Przedstawiony dokument od razu wzbudził podejrzenia policjantów - wyjaśnia kom. Marcin Ząbek z KPP Dzierżoniów.

Zobacz: Jędrzychowice: DK 94 zablokowana. Makabryczny wypadek przy granicy

W trakcie sprawdzania osoby w policyjnych bazach danych okazało się, że 46-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawdzony numer PESEL, widniejący w podrobionym dokumencie, był przypisany do zupełnie innej osoby. Mężczyzna wstępnie wyjaśnił, iż zakupił prawo jazdy przez internet, a sprzedający zapewniał, że „będzie ok”.

Osoba została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie usłyszała zarzut użycia za autentyczny podrobionego dokumentu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
X Światowy Zlot Morsów w Kołobrzegu