Ponad 4,5 tysiąca biegaczy i 42 kilometry trasy, ale też zamknięte ulice i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. 9 września przez Wrocław przemknie 36 maraton PKO. To spore wyzwanie dla sportowców, ale i test na cierpliwość samych mieszkańców. Do zmian lepiej się przygotować.
Trasa maratonu
- Trasa będzie bezpieczna i płaska. Startujemy ze Stadionu Olimpijskiego, biegniemy w stronę południa Wrocławia, poprzez główne arterie, a więc Powstańców Śląskich, Grabiszyńską, a potem biegniemy na północ, a więc w stronę Nadodrza, wracając na stadion - tłumaczy dyrektor imprezy, Wojciech Gęstwa.
>>>Triumf restauratorów i lament sklepikarzy. To już pewne - po godzinie 22 w centrum Wrocławia nie kupisz alkoholu w sklepie [AUDIO]
Utrudnienia w ruchu
- Na głównych skrzyżowaniach ruchem będzie kierować policja. Grabiszyńska, Hallera, Podwale, Kazimierza i tym podobne. Ten wykaz zostanie przez nas jeszcze podany, będzie go można ze strony internetowej pobrać - radzi Michał Błociński, dyrektor techniczny biegu.
W wielu miejscach spotkamy też objazdy. Na zmiany muszą szykować się także pasażerowie MPK. Po szczegóły warto zajrzeć na stronę http://wroclawmaraton.pl
Biegniesz i pomagasz
Maraton ma międzynarodowe zainteresowanie, oprócz samych wrocławian możemy też spodziewać się zawodników z innych miast, a nawet krajów. Biegacze będą mogli wesprzeć podopiecznych fundacji "Rycerze i Księżniczki" oraz "Zdążyć z Pomocą" w ramach akcji "Biegnę dla Krzysia i Wiktorii".
Posłucham materiału reporterki Radia ESKA Kai Paśko: