7-latek w samej bieliźnie błąkał się po mieście w środku nocy! Ojciec smacznie spał! Był pod wpływem

2020-07-10 9:15 Ewa Gazda
Chłopiec błąkał się w nocy po mieście bez opieki
Autor: 27707/cc0/pixabay Chłopiec błąkał się w nocy po mieście bez opieki

Kilkuletniego chłopca w samej bieliźnie w środku nocy mieszkańcy zauważyli na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze. Dziecko było bez opieki i nie potrafiło wskazać policjantom, gdzie mieszka. W końcu udało się ustalić adres 7-latka. Jak się okazało, w mieszkaniu przebywał jego ojciec. Mężczyzna spał i nawet nie zauważył, że dziecko zniknęło.

Do tego zdarzenia doszło 7 lipca. Około godz. 2.00 w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze po ulicy błąka się mały chłopiec w samej bieliźnie, bez opieki.

Mama w ciąży została bez dachu nad głową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zaopiekowali się dzieckiem i rozpoczęli poszukiwanie jego opiekunów. Z rozmowy z chłopcem wynikało, że dziecko ma 7 lat i wyszło z mieszkania, w którym przebywało z ojcem. 7-latek nie potrafił jednak trafić do domu, bo mieszkał tam dopiero od niedawna.

Funkcjonariusze w końcu ustalili miejsce zamieszkania chłopca. W mieszkaniu zastali śpiącego, 33-letniego ojca, który nawet nie zorientował się, że dziecko zniknęło. Funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało 2 promile.

33-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Obecnie policjanci sprawdzają, czy ojciec sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzył zagrożenia dla jego życia lub zdrowia.