Śląsk Wrocław, kibice

i

Autor: CyfraSport Śląsk Wrocław, kibice

Dobra wiadomość dla kibiców Śląska Wrocław! Czeka ich przystawka przed finałem EURO 2020!

2021-06-29 12:07

W niedzielę (11 lipca) rozegrany zostanie finał EURO 2020. Kibiców czekać będzie kilkudniowy rozbrat z futbolem, ponieważ ostatni półfinał zaplanowano na środę (7 lipca). Biorąc pod uwagę poziom turnieju oraz liczbę padających bramek, trudno będzie wytrzymać bez piłki aż do niedzieli. Dla zagorzałych fanów futbolu mamy jednak dobrą wiadomość.

W czwartek (8 lipca) o godz. 20 (21 czasu lokalnego) na boisko w Parnawie wybiegną piłkarze Śląska Wrocław. Zmierzą się tam z estońskim zespołem Paide. To pierwsza runda eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Zespół z Estonii to "europejski średniak", ponieważ - jak wiadomo - słabych drużyn już nie ma. Zespół Śląska jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji i trudno wyobrazić sobie, co musiałoby się stać, aby wrocławianie przegrali z piłkarzami Paide.

Wrocławski zespół aktualnie przebywa na obozie przygotowawczym w Chorwacji, gdzie rozegrał sporo sparingów, również z wymagającymi zespołami. Trudno wysnuwać wnioski pod meczach towarzyskich, ale gra Śląska nie wyglądała źle. Do WKS przyszło też kilku nowych zawodników, w tym Peter Schwarz - bardzo dobry środkowy pomocnik. Dlatego kibice Śląska nie mogą się doczekać meczu w europejskich pucharach, bo jest spora szansa, że Śląsk przejdzie do kolejnej rundy. 

A teraz najważniejsza informacja. Najprawdopodobniej mecz Paide - Śląsk (jak i rewanż) zobaczymy w telewizji. Rozmowy na ten temat są na tyle zaawansowane (w grę wchodzą dwie stacje), że musiałoby dojść do trzęsienia ziemi, żeby pucharowego spotkania nikt nie transmitował.

Mecz zaplanowano w czwartek, a więc dzień po ostatnim półfinale Euro 2020, a trzy dni przed wielkim finałem. Wszyscy chyba wierzymy, że przynajmniej fragmentami nasi piłkarze nawiążą do bardzo wysokiego poziomu mistrzostw Europy. 

Strefa kibica we Wrocławiu