Boruc nowym bramkarzem Śląska Wrocław. „Miałem wiele propozycji, ale wybrałem Śląsk”

2021-06-17 12:45

Nowym bramkarzem Śląska Wrocław został Maksymilian Boruc. 18-latek przeniesie się do Wrocławia z angielskiego West Bromwich Albion. Jego kontrakt z wrocławskim klubem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Śląsk Wrocław pozyskał nowego bramkarza. 4-letni kontrakt z klubem podpisał Maksymilan Boruc. 18-latek przeniesie się do Wrocławia z angielskiego West Bromwich Albion. Młody golkiper dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi - mierzy 194 cm wzrostu.

- Miałem wiele propozycji, ale uznałem, że Śląsk Wrocław to dla mnie najlepsze miejsce do rozwoju - podkreśla Maksymilian Boruc. - Bardzo podoba mi się polityka klubu i wiem, że dzięki ciężkiej pracy otrzymam swoją szansę. Wierzę w siebie i mogę obiecać, że na każdym treningu będę dawał z siebie wszystko.

Boruc urodził się w Polsce, lecz w wieku 4 lat wyjechał z rodziną do Szwecji. Trenował w klubach IFK Värnamo, Värnamo Södra, Husqvarna FF, a jako 16-latek trafił do akademii Stoke City. W 2019 roku związał się z West Bromwich Albion. W barwach obu angielskich klubów występował w drużynach młodzieżowych.

- Cieszymy się, że dołączył do nas bardzo perspektywiczny zawodnik - mówi Krzysztof Osiński, trener bramkarzy Śląska Wrocław. - Maksymilianowi zależy, aby robić stałe postępy w swojej grze, a treningi z bramkarzami o takich umiejętnościach jak Matus Putnocky i Michał Szromnik z pewnością mu w tym pomogą.

Tak kibice odśpiewali hymn Polski przed meczem ze Słowacją