Groził siostrze śmiercią i podpalił jej dom

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Groził siostrze śmiercią i podpalił jej dom. 38-latek aresztowany

2021-07-22 20:55

Najpierw groził swojej siostrze, że ją zabije, a następnie podpalił należący do niej budynek. 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Za podpalenie grozi mu 5 lat pozbawienia, a za nękanie może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

W niedzielę (18 lipca) wybuchł pożar w jednym z budynków na terenie gminy Mirsk na Dolnym Śląsku. Niezamieszkały dom spłonął niemal doszczętnie. Policjanci szybko ustalili, że doszło do podpalenia, a właścicielka budynku jako głównego podejrzanego wskazała swojego brata. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy potwierdził podejrzenia kobiety. 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

- Pierwszy dotyczył zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynku, który został doszczętnie spalony - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Kolejny zarzut, którego okoliczności zostały ustalone w trakcie prowadzonego postępowania, dotyczył gróźb. 38-latek już wcześniej groził swojej siostrze pozbawieniem jej życia i zniszczeniem należącego do niej mienia.

Decyzją sądu 38-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za zniszczenie mienia grozi mu 5 lat pozbawienia wolności, a za uporczywe nękanie, które wzbudziło realne poczucie zagrożenia, może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

4000 zł grzywny za jazdę z prędkością 236 km/h

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?