Agresywny 16-latek kopał w drzwi autobusu i wymachiwał nożem

i

Autor: materiały policji

Kopał w drzwi autobusu i wymachiwał nożem. Chwile grozy na przystanku w Wałbrzychu [WIDEO]

2021-07-22 17:03

16-letni mieszkaniec Wałbrzycha napędził stracha pasażerom miejskiego autobusu. Agresywny nastolatek na jednym z przystanków zaczął kopać w drzwi autobusu i wymachiwać nożem, kierując przy tym wulgarne słowa w stronę kierowcy i pasażerów. Na szczęście skończyło się tylko na groźbach. Kilka dni później 16-latek został zatrzymany przez policję. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Do groźnego incydentu doszło w sobotę po południu (17 lipca) na przystanku przy al. Podwale w Wałbrzychu. Młody mężczyzna podszedł do przednich drzwi autobusu miejskiego i zaczął w nie kopać, wymachując przy tym nożem. Cały czas kierował też wulgarne słowa w kierunku kierowcy i pasażerów. Na szczęście skończyło się tylko na groźbach – napastnik wyładował swą złość i uciekł. Nikomu z pasażerów nic się nie stało. Sprawca uszkodził jednak szybę w drzwiach autobusu, powodując szkody w wysokości ok. 3,5 tys. zł.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego z pasażerów i trafiło do internetu. Dzięki nagraniu policjanci szybko zidentyfikowali i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Wałbrzycha.

- We wtorek 16-latek został zatrzymany przez policjantów z Wałbrzycha i przewieziony przez nich do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy – informuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - W środę po południu usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego.

Agresywny 16-latek kopał w drzwi autobusu i wymachiwał nożem

i

Autor: materiały policji

O dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny. Nastolatek może trafić do zakładu poprawczego.

4000 zł grzywny za jazdę z prędkością 236 km/h