Wrocław: Pijany wjechał pod zakaz. Tłumaczył się, że był… głodny

2021-07-21 14:35
Wrocław: Pijany wjechał pod zakaz
Autor: materiały policji

Ponad 1,2 promila alkoholu miał w organizmie kierowca skutera zatrzymany przez wrocławskich policjantów w rejonie ul. Krzywoustego. 50-latek zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdy zignorował znak „zakaz ruchu”. Policjantom tłumaczył się, że był głodny i chciał podjechać jak najbliżej lokalu gastronomicznego. Teraz grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Pechowo zakończyła się wyprawa pewnego wrocławianina po coś do jedzenia. 50-latek wybrał się skuterem do jednego z lokali sprzedającego jedzenie na wynos. Jadąc ulicą Krzywoustego, zignorował jednak obowiązujący w tym miejscu zakaz ruchu i wjechał na odcinek, gdzie jazda jest niedozwolona. Na jego nieszczęście świadkami tego wykroczenia byli policyjni wywiadowcy, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli.

- 50-latek powiedział policjantom, że wjechał w miejsce niedozwolone, ponieważ był głodny i chciał stanąć możliwie blisko lokalu gastronomicznego – informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Jednak interwencja nie skończyła się jedynie na mandacie, który w tym przypadku mógłby wynieść aż 500 zł. Wszystko dlatego, że podczas rozmowy z mężczyzną wywiadowcy wyczuli od niego silny zapach alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek ma w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny skutera, ponieważ nie posiadał on ważnych badań technicznych, a także prawo jazdy wrocławianina, gdzie wpisane były praktycznie wszystkie kategorie pojazdów. Ponowne odzyskanie dokumentu może okazać się w tej sytuacji nie tylko długotrwałe, ale przede wszystkim kosztowne.

O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Pijany mężczyzna jechał wężykiem ulicami Olsztyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE