Dramat rodziny spod Strzegomia! Potężny żywioł zniszczył im dom! [WIDEO]

2020-09-24 12:10

Niebo stało się nagle czarne, zrobiło się bardzo cicho. Stało się jasne, że zaraz uderzy straszna burza. Tak też się stało. Grzmoty, błyskawice, ulewny deszcz... Ale przede wszystkim porywisty dach. Nad Olszanami pod Strzegomiem rozpętało się prawdziwe piekło. Ludzie zaczęli się bać.

Niestety, nie skończyło się na strachu. Wichura była tak potężna, że zerwała dach w domu państwa Kurek. Dachówki z poniemieckiego budynku poleciały na wiele metrów. Przez dziurę wlały się strugi deszczu i dokonały dzieła zniszczenia, dewastując sufit i ściany.

Wichura zniszczyła nam życie

Dom został zniszczony, a w efekcie mieszkająca w nim rodzina - dosłownie i w przenośni - pozbawiona dachu nad głową. Sytuacja jest bardzo trudna, bo chodzi aż o 6 osób: babcię, małżeństwo i trójkę dzieci, z których najmłodsze ma dopiero 2 latka. Rodziny nie stać na remont budynku, którego koszt oszacowano na pół miliona złotych.  

Naprawa samego dachu kosztuje 150 tysięcy złotych, ale i ta suma jest poza zasięgiem rodziny. Dlatego założono zbiórkę w internecie. Znajdziecie ją TUTAJ.