Dwie osoby zginęły w karambolu pod Wrocławiem

i

Autor: OSP KSRG Kobierzyce

Dwie osoby zginęły w karambolu pod Wrocławiem. 26-letni kierowca aresztowany!

2021-07-06 22:02

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 26-letni kierowca podejrzany o spowodowanie karambolu pod Wrocławiem. W wypadku, w którym uczestniczyło w sumie 8 samochodów, zginęły 2 osoby, a 2 inne zostały ranne. Sprawcy karambolu może grozić nawet 12 lat więzienia.

Do koszmarnego karambolu doszło w czwartek (1 lipca) po godz. 16 na drodze krajowej nr 8 między Wrocławiem a Łagiewnikami. Na prostym odcinku drogi zderzyło się 8 samochodów: 5 samochodów osobowych, 2 busy i ciężarówka. W wypadku uczestniczyło w sumie 14 osób.

- Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że to kierujący dostawczym mercedesem nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu - także dostawczego mercedesa - w wyniku czego najechał na jego tył - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Pojazd po uderzeniu przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym. Następnie podejrzewany o doprowadzenie do zdarzenia wjechał w pojazdy osobowe znajdujące się na jego pasie ruchu, jadące w tym samym kierunku, czyli od miejscowości Kobierzyce w kierunku Wrocławia.

ZOBACZ WIĘCEJ: Koszmarny karambol pod Wrocławiem. Dwie osoby zginęły na miejscu [ZDJĘCIA]

Dwie osoby - kierowca i pasażer dostawczego mercedesa, który został zepchnięty pod ciężarówkę - zginęły na miejscu. Dwie inne osoby w stanie niezagrażającym życiu zostały przewiezione do wrocławskich szpitali.

Podejrzewany o spowodowanie wypadku 26-letni kierowca mercedesa decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował