Hubert Hurkacz

Autor: Si.robi/CC 2.0/wikipedia.org Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz wygrał pierwszy mecz w US Open! Tenisista z Wrocławia pokonał Włocha Stefano Travaglii w morderczym pojedynku

2018-08-29 12:22

21-latek w morderczym meczu, po zwycięstwie 6:2, 2:6, 7:6(6) oraz 3:0 (skrecz), pokonał Stefano Travaglii i awansował do drugiej rundy zawodów w Nowym Jorku.

Najważniejszy dla wyniku meczu okazał się trzeci set. Trwał aż 70 minut i zakończył się tie-breakiem, który ostatecznie Hurkacz wygrał do sześciu, co dało mu prowadzenie w całym spotkaniu.

Trzecia partia meczu dała mocno popalić obydwu tenisistom, ale Włochowi szczególnie. Skurcze mięśni spowodowały, że Travaglii słaniał się na nogach. Każdą możliwą przerwę wykorzystywał na krótki odpoczynek. W końcu, po konsultacji medycznej, zdecydował się skreczować, czyli poddać mecz bez dalszej walki.

Spotkanie trwało dwie godziny i 34 minuty. Zakończyło się zwycięstwem Hurkacza z wynikami z poszczególnych setów 6:2, 2:6, 7:6(6), 3:0.

Marin Cilić kolejnym rywalem Huberta Hurkacza

Kolejny mecz na US Open wrocławianin rozegra w czwartek 30 sierpnia. Zmierzy się wtedy z Chorwatem Marinem Cilićem, którego przeciwnik także skreczował w pierwszej rundzie zawodów.

Hubert Hurkacz walczył już Cilićem podczas meczu drugiej rundy Rolanda Garrosa 2018. Przegrał z nim wtedy po trwającym cztery sety pojedynku.