Na 10 osób odwiedzających Hydropolis 8 to turyści

i

Autor: Ewelina Wąs Na 10 osób odwiedzających Hydropolis 8 to turyści

Hydropolis hitem wśród wrocławian i turystów! Odwiedziło je już ponad 50 tysięcy osób [WIDEO, AUDIO, ZDJĘCIA]

2016-02-26 12:20

Choć zostało otwarte niecałe trzy miesiące temu, już jest nowym turystycznym przebojem Wrocławia. Jednym z ostatnich gości centrum wiedzy o wodzie jest Don Walsh, człowiek, który jako pierwszy dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi.

Bilety do Hydropolis są już zarezerwowane na cały marzec. Dziennie obiekt odwiedza prawie tysiąc osób dziennie. Wielkie zainteresowanie Hydropolis widać też na portalach społecznościowych. Na Instagramie jest już prawie 1,5 tysiąca selfie z hasztagiem "Hydropolis".

Brakujący ząb rekina dowodem na popularność

Samo Hydropolis dorobiło się już najbardziej popularnych atrakcji. Okazuje się, że zwiedzających przyciągają najbardziej śnieżyca i wir wodny.

- Widzimy, że instalacja, na którą składają się rekin i 1500 tuńczyków, cieszy się popularnością. Po pierwsze pojawia się na wielu zdjęciach, a po drugie mieliśmy taki przypadek, że rekinowi zniknął jeden ząb. Ktoś sobie go wziął na pamiątkę. Wizytę złożył nam potem nasz specjalny, hydropolisowy dentysta, który wstawił brakujący element na miejsce. Także rekin uśmiecha się znów pełnym garniturem zębów - mówi Rafał Zagrobelny z Hydropolis.

Człowiek legenda w Hydropolis

Hydropolis właśnie odwiedził Don Walsh - pierwszy człowiek, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi. W 1960 roku brał on udział w pierwszej ekspedycji na dno Rowu Mariańskiego. W Hydropolis znajduje się jedyna na świecie dokładna replika pojazdu, którym tam dotarł.

Don Walsh był pod wrażeniem repliki

i

Autor: Ewelina Wąs Don Walsh był pod wrażeniem repliki
Don Walsh był jednym z tych, którzy udowodnili, że 11 kilometrów pod wodą istnieje życie

i

Autor: Ewelina Wąs Don Walsh był jednym z tych, którzy udowodnili, że 11 kilometrów pod wodą istnieje życie

- Złożyli ten model w oparciu o bardzo dokładne badania. Po wejściu do środka jest on praktycznie nie do rozróżnienia. W sumie jest nawet lepszy niż oryginał. Chciałbym żeby w czasach, kiedy nurkowaliśmy pokład był utrzymany w tak dobrym stanie. Wszystkie wspomnienia wracają...Naprawdę się spisali replikując oryginał - twierdzi Don Walsh.

Największej liczby turystów spodziewają się w Hydropolis w wakacje. W planach jest także organizowanie kolejnych spotkań z różnymi specjalistami od wody. 

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

#Hydropolis hitem wśród wrocławian i turystów! Odwiedziło je już ponad 50 tysięcy osóbZOBACZ, na kiedy można zarezerwować najbliższe bilety i jaka legenda odwiedziła obiekt na:http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/hydropolis-hitem-wsrod-wroclawian-i-turystow-odwiedzilo-je-juz-ponad-50-tysiecy-osob-wideo-audio-zdjecia/119113

Posted by ESKA INFO Wrocław on 26 luty 2016

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Bileciki do kontroli! Wiemy, w których tramwajach i autobusach pojawią się kontrolerzy [LISTA MIEJSC]