Jacek Sutryk rządzi w internecie! Jest najbardziej wpływowym prezydentem w sieci

i

Autor: Tomasz Golla/SE, Shutterstock

Jacek Sutryk rządzi w Internecie! Został najbardziej wpływowym prezydentem w sieci

2022-01-24 18:29

O tym, że Jacek Sutryk w mediach społecznościowych czuje się jak ryba w wodzie wie niemal każdy wrocławianin. Przy okazji wzbudza sporo kontrowersji, gdy blokuje internautów, którzy mają inne zdanie niż on. Potrafi również wejść w ostrą polemikę. Tymczasem według rankingu IBIMS Sutryk jest najbardziej wpływowym prezydentem w Internecie w Polsce!

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych opublikował „Ranking najbardziej wpływowych samorządowców w Internecie w 2021 roku”, w którym przeanalizował aktywność prezydentów oraz burmistrzów na Facebooku w minionym roku. Końcowa klasyfikacja powstała na bazie takich danych jak liczba fanów, publikowane posty oraz interakcje.

Najbardziej wpływowi prezydenci w Internecie 

W ostatecznym werdykcie ekspertów IBIMS najbardziej wpływowym prezydentem w Polsce został gospodarze Wrocławia Jacek Sutryk, który wyprzedził Alaksandrę Dulkiewicz z Gdańska i Marka Materka ze Starachowic. Dopiero 7. miejsca zajął Rafał Trzaskowski z Warszawy, który w liczbach bezwzględnych wygrał w większość kategorii branych pod uwagę.

W czołówce z Dolnego Śląska znaleźli się jeszcze: Jerzy Łużniak (4. miejsce, Jelenia Góra), Roman Szełemej (13. miejsce, Wałbrzych) oraz Beata Moskal-Słaniewska (20. miejsce, Świdnica).

Warto dodać, że najbardziej wpływowym w sieci burmistrzem w Polsce został Emilian Bera, burmistrz Jawora.

Ponad 2 tysiące postów w ciągu roku

Zwycięstwo Jacka Sutryka w rankingu z pewnością nie może dziwić nikogo, kto lokalne media społecznościowe obserwuje. Prezydent Wrocławia jest niezwykle aktywny na Facebooku. Zamieścił on w zeszłym roku ponad 2 tysiące postów, dokładnie 2016, co daje 5,5 posta dziennie. To najwięcej spośród wszystkich prezydentów w Polsce!

Strażacy uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzece. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Wrocławia w 2022 roku

Pod postami opublikowanymi przez Jacka Sutryka pojawiło się ponad 160 tys. komentarzy. Rzadko toczą się w nich dyskusje czy spory. Wrocławski prezydent przez wielu krytykowany jest za to, że źle znosi krytykę, a internautów o odmiennym zdaniu banuje. Nie tylko za chamskie czy obraźliwe czy wpisy, ale również za… komentarze zdawałoby się neutralne czy niewygodne pytania.

Temat blokowania internautów na Facebooku został poruszony m.in. podczas rozmowy na antenie Radia Wrocław, kiedy Jacek Sutryk powiedział: - Jeżeli ktoś przekracza te ramy i ten dobry gust i smak, to niech szuka informacji gdzie indziej, a nie na moim profilu. To jest mój profil, który ja mam, który ja buduje.

Co ciekawe, prezydent Wrocławia nie stroni również od ostrych polemik z internautami, czasami przekraczając – według jego oponentów – granicę dobrego smaku. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Czy Jacek Sutryk ośmiesza urząd prezydenta Wrocławia?

Sonda
Zagłosujesz w następnych wyborach samorządowych na Jacka Sutryka?