Jacek Sutryk Marsz Równości 2021

i

Autor: Tomasz Golla

Prezydent Sutryk do internauty: Dobrze, że Pan ma duże jaja i tego gratulujemy

2021-10-04 14:34

W sobotę, 2 października, Jacek Sutryk gościł w Poznaniu na meczu Lecha ze Śląskiem. Jeden z internautów wytknął mu to, że wybrał piłkę nożną zamiast Marszu Równości we Wrocławiu. Odpowiedź prezydenta była mocna.

O tym, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk od mediów społecznościowych nie stroni, wie niemal każdy mieszkaniec miasta. Zwłaszcza że co jakiś czas o dyskusjach włodarza miasta z internautami robi się głośno. Albo wręcz przeciwnie – dyskusji nie ma, bowiem prezydent „lubi” czasem – jego przeciwnicy mówią, że często – zablokować tych, którzy mają inne zdanie lub łamią netykietę.

Ostatnio temat blokowania internautów na facebooku został poruszony podczas rozmowy na antenie Radia Wrocław, kiedy Jacek Sutryk powiedział m.in. „Jeżeli ktoś przekracza te ramy i ten dobry gust i smak, to niech szuka informacji gdzie indziej, a nie na moim profilu. To jest mój profil, który ja mam, który ja buduje".

Kto wie, jak potoczyłaby się kolejna dyskusja z udziałem prezydenta Wrocławia, gdyby odbyła się ona na jego profilu. Gorąco zrobiło się natomiast na profilu włodarza Poznania Jacka Jaśkowiaka. W sobotę odbyło się bowiem spotkanie ligowe Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. Jaśkowiak napisał o tym na facebooku i zamieścił zdjęcia ze stadionu. Jacka Sutryka oznaczył jeden z wrocławian i napisał: „Szkoda, że Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk znowu nie miał jaj, żeby pójść w 13. Wrocławski Marsz Równości - Chcemy całego życia”.

Przypomnijmy, że wrocławski marsz rozpoczął się w sobotę, 2 października, o godz. 15. Lech ze Śląskiem grał o 17.30 w Poznaniu. Jacek Sutryk wybrał więc mecz w Poznaniu, ale trzeba dodać, że objął patronatem 13. Wrocławski Marsz Równości.

Internauta Dawid długo nie musiał czekać na odpowiedź prezydenta Wrocławia, który odpowiedział w swoim stylu.

13 Marsz Równości we Wrocławiu
Jacek Sutryk screen

i

Autor: Jacek Jaśkowiak facebook

Taka odpowiedź podzieliła internautów. Jedni krytykują Jacka Sutryka, inni go bronią.

Jacek: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk szacun za ponowna zgodę na marsz - wielu pańskich ,,kolegów” prezydentów ma związane ,,cohones,, aby się na coś takiego zgodzić. Pozdrawiam Panie PREZYDENCIE Z JAJAMI!!!

Krzysztof: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w punkt.

Dav Da: Na zachodzie normalnym jest, że prezydent miasta uczestniczy w takim wydarzeniu. Może komentarz Dawida był trochę przesadny ale chciał pokazać swoje rozczarowanie. Dlaczego parada/prawa człowieka są mniej ważne niż piłka nożna? Proszę was. Takie rzeczy tylko w Polsce właśnie… bądź w mało cywilizowanych krajach.

Mack: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, cóż za poziom odpowiedzi.

Barbara: Wstyd, że prezydent mojego Wrocławia odpowiada jak chłoptaś z zaniedbanego podwórka. Chyba, że wynajął pan skrybę by w pana imieniu farmazony plotła. Jeszcze raz wstyd i zażenowanie panie Sutryk! A ja na pana głosowałam bo wyjścia nie miałam.

A Wy co sądzicie? Głosujcie w sondzie

Sonda
Jak oceniasz odpowiedź Jacka Sutryka?